Օրվա մամուլ 09:22 16/04/2016 Հայաստան
Գյումրու թիվ 8 դպրոցում երեկ կայացել է տնօրենի մրցույթ, հաղթող է ճանաչվել դաշնակցական թեկնածուն: Տնօրենի թափուր պաշտոնի համար 4 դիմում է եղել: Մրցույթին ներկայացել է 2 հավակնորդ: Հաղթել է դաշնակցական Համազասպ Խոցանյանը, որն աշխատում էր Գյումրու թիվ 37 դպրոցում՝ որպես մաթեմատիկայի ուսուցիչ։  Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Այս փաստը Գյումրիում ակտիվ քննարկումների տեղիք է տվել։ Ասում էին, որ  քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը հույսը կտրել է ՀՀԿ-ից ու սկսել է «ախպերություն» անել ՀՅԴ-ի և հատկապես մարզպետ Հովսեփ Սիմոնյանի հետ։ Լուրեր կան, որ առաջիկայում բուժհաստատություններում էլ են կադրային փոփոխություններ անելու և նույնպես ներգրավելու են ՀՅԴ-ականների»,-հավելել է թերթը։

Пресса дня 11:21 16/04/2016 Армения
В школе №8 города Гюмри накануне состоялся конкурс на замещение вакантной должности директора, победителем стал кандидат от АРФ «Дашнакцутюн». Об этом пишет газета «Грапарак».
Как отмечает издание, заявления для участия в конкурсе на замещение вакантной должности «директор школы» представили 4 человека, на конкурс явились 2 кандидата. Победителем стал представитель АРФД Амазасп Хоцанян, который работает в школе №37 Гюмри учителем математики.
«Этот факт стал поводом для активных обсуждений в Гюмри. Говорят, что мэр города Самвел Баласанян потерял надежду на Республиканскую партию Армении и "завел дружбу" с АРФ "Дашнакцутюн", особенно с губернатором Овсепом Симоняном. Муссируются слухи, что в ближайшее время ожидаются кадровые изменения и в медицинских учреждениях, будут привлекаться представители АРФД», - пишет газета «Грапарак».