Քաղաքական 08:55 18/04/2016
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած նախնական արդյունքների համաձայն, Հրազդանում ապրիլի 17-ին կայացած քաղաքապետի ընտրություններում քաղաքապետ է ընտրվել ՀՀԿ-ական թեկնածու, գործող քաղաքապետ Արամ Դանիելյանը:
Վերջինը, հիշեցնենք, արդեն 14 տարի է` ղեկավարում է քաղաքը:
Ըստ պաշտոնական արդյունքների, Դանիելյանը ստացել է 12 510 ձայն, իսկ նրա հիմնական մրցակից Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության ներկայացուցիչ Սասուն Միքայելյանը` 10 267 ձայն:
Երրորդ թեկնածուն` Հայկական վերածնունդ կուսակցության անդամ Արթուր Միսակյանը հավաքել է 1 237 ձայն: Անվավեր քվեաթերթիկների թիվը կազմել է 813:

Политика 09:30 18/04/2016 Армения
Согласно опубликованным Центральной избирательной комиссией Армении предварительным данным, на состоявшихся 17 апреля в городе Раздан выборах мэра победу одержал действующий градоначальник Арам Даниелян (РПА).
По предварительным данным, Арам Даниелян заручился поддержкой 12 510 избирателей, а его основной конкурент – Сасун Микаелян (оппозиционная партия «Гражданское соглашение») – получил 10 267 голосов.
Артур Мисакян (оппозиционная партия «Армянское возрождение») получил 1 237 голосов. Недействительными признаны 813 бюллетеней. В выборах принял участие 24 861 избиратель.