Առողջություն 18:36 18/04/2016 Հայաստան
Հոսպիտալում բուժում ստացող 49 զինծառայողներից 1-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր. Արամ Ասատուրյան
ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում  բուժում է ստանում 49 վիրավոր:  Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց հոսպիտալի տնօրեն Արամ Ասատուրյանը:
Նրա խոսքերով՝ վիրավորներից 3-ը Երկրապահ կամավորականների միության անդամներ են, մնացած 46-ը` սպաներ և ժամկետային զինծառայողներ:
Արամ Ասատուրյանը հայտնեց, որ այս պահի դրությամբ մեկ զինծառայողի առողջական վիճակը  գնահատվում է ծայրահեղ ծանր: Նա երկու օր առաջ է Ստեփանակերտի հոսպիտալից տեղափոխվել  Երևան: Զինծառայողը ստացել է գլխի թափանցիկ վիրավորում:
Հոսպիտալի տնօրենի խոսքերով՝  վիրավորներից 4-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնց վիճակը գնահատվում է ծանր:  Մյուս վիրավորների վիճակը բավարար է կամ բավարարին մոտ, և առայժմ դուրս գրվողներ չկան:
Ինչ վերաբերվում է այս գիշեր շփման գծում վիրավորված զինծառայողներին, Արամ Ասատուրյանն ասաց, որ նրանք դեռևս չեն տեղափոխվել Երևան, իսկ տեղափոխումը կախված է նրանց առողջական վիճակից և անհրաժեշտությունից:

Общество 21:02 18/04/2016 Армения
Арам Асатурян: Состояние одного из 49 раненных на передовой армянских военнослужащих оценивается как крайне тяжелое
В Центральном клиническом военном госпитале Министерства обороны Армении продолжают лечение 49 раненых военнослужащих. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами директор данного госпиталя Арам Асатурян.
По его словам, трое из раненых являются членами Армянского Союза добровольцев «Еркрапа», остальные 46 человек – офицеры и военнослужащие срочной службы.
Директор Центрального клинического военного госпиталя Минобороны РА также отметил, что на данный момент, состояние здоровья одного раненого оценивается как крайне тяжелое. По словам А. Асатуряна, два дня назад военнослужащий с проникающим ранением в голову был доставлен в Ереван из Военного госпиталя Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
А. Асатурян также отметил, что четверо раненых находятся в отделении реанимации и интенсивной терапии, их состояние оценивается как тяжелое.
По словам директора госпиталя, состояние здоровья остальных раненых оценивается как удовлетворительное или близко к удовлетворительному, однако пока никто их них не будет выписан из  больницы.