Քաղաքական 08:55 19/04/2016 Արցախ
Ապրիլի 18-ի լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել: Հակառակորդը առաջնային գծի ողջ երկայնքով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 80 անգամ: Հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում հավատարիմ են մնացել կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել առաջնագծի ողջ երկայնքով մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար,-տեղեկացնում են ԼՂՀ ՊԲ-ից:

Politics 09:36 19/04/2016 NKR
No changes have been recorded in the operative situation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of April 18-19, reports NKR Defense Army press service.
The adversary fired from weapons of different calibres violating the verbal agreement on ceasefire more than 80 times. The Azerbaijani side also applied grenade launchers towards north-eastern part of the line (Hadrut).
Defese Army frontline unites mainly maintained the verbal agreement on ceasefire and resorted to retaliatory operation to defend the military positions along the entire line.