ՀՀ նախագահն այցելել է Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ու Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 19-ին այցելել են Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ, որտեղ ծանոթացել են Ադրբեջանի ագրեսիայի կասեցման ընթացքում վիրավորված զինծառայողների վիճակին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, նախագահները երախտագիտություն են հայտնել Պաշտպանության բանակի մարտիկներին ցուցաբերած սխրանքի համար և շուտափույթ ապաքինում մաղթել բոլոր վիրավորներին:
Նույն աղբյուրի հաղորդմամբ, Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ու Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 19-ին այցելել են պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկը և ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար պետական պարգևներ հանձնել մի խումբ զինծառայողների։

Politics 15:36 19/04/2016
Artsakh Republic President Bako Sahakyan and President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan visited on April 19 a military unit of NKR Defense Army and handed in state awards to a group of servicemen who had shown courage and bravery while defending the NKR state borders during the large-scale combat operations unleashed by the enemy from 2 to 5 April, information department of the Artsakh President reports.
According to the information Artsakh Republic President Bako Sahakyan and President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan visited then Central Military Hospital in capital Stepanakert to get acquainted with the condition of servicemen wounded while suppressing the Azerbaijani aggression.
The Presidents expressed their gratitude to the Defense Army soldiers for their courage and wished all the wounded early recovery.