Քաղաքական 13:03 21/04/2016
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի այցը տարածաշրջան, որը սպասվում էր ապրիլի 25-ին, չեղյալ է հայտարարվել: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի հանրային տեղեկատվության վարչության ղեկավար Արմինե Հալաջյանը՝ փոխանցելով ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի մամուլի խոսնակ Ստեֆան Դյուժարիկի ստացված տեղեկությունը:
«Ստեֆան Դյուժարիկի փոխանցմամբ, գլխավոր քարտուղարը շատ էր հետաքրքրված տարածաշրջանի երկրներով և շատ էր ցանկանում այցելել տարածաշրջան, սակայն հրատապ հարցերով պայմանավորված՝ այդ օրերին պետք է գտնվի այլ վայրում: Ուստի Հարավային Կովկաս այցի ժամկետները կվերանայվեն»,- հայտնեց Արմինե Հալաջյանը:
Հայաստան այցելելիս ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը պետք է այցելեր նաև տարածաշրջանի մյուս երկրներ՝ Վրաստան և Ադրբեջան:

Политика 13:40 21/04/2016 Регион
Ожидающийся 25 апреля визит генерального секретаря ООН Пан Ги Муна в регион отложен. Об этом сообщила Panorama.am руководитель управления общественной информации ереванского офиса ООН Армине Галаджян, сославшись на пресс-секретаря генсека ООН Стефана Дюжаррика.
«По словам Стефана Дюжаррика, генсек ООН очень хотел посетить страны региона, однако по экстренным причинам в эти дни он должен быть в другом месте. Сроки южнокавказского визита будут пересмотрены», – сказала она.
Генсек НАТО планировал впервые посетить Армению 25 апреля. В рамках регионального визита были запланированы также визиты Пана Ги Муна в Грузию и Азербайджан.