Հասարակություն 11:52 21/04/2016 Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ Ռոբերտ Էլիբեկյանին՝ ծննդյան 75-րդ տարեդարձի առթիվ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարականության ու մամուլի միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք արվեստագետների այն սերնդի ներկայացուցիչներից եք, ովքեր դեմ գնալով ժամանակի կարծրատիպերին, նոր էջ բացեցին հայ կերպարվեստի պատմության մեջ:
Լինելով հայ գեղարվեստի վարպետների արժանավոր հետևորդը և Ձեր ընտանեկան նկարչական ավանդույթների շարունակողը՝ Դուք կարողացել եք կերտել գույների ու ձևերի մի ինքնատիպ աշխարհ, որ վաղուց ճանաչման է արժանացել ոչ միայն Հայաստանում, այլև արտերկրի հեղինակավոր ցուցասրահներում: Բարձր գնահատականի են արժանի նաև Ձեր բեմանկարչական աշխատանքները, որոնք մեծապես նպաստել են հայ թատրոնի ու կինոյի զարգացմանը:
Կրկին շնորհավորելով նշանակալի հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, ստեղծագործական նորանոր նվաճումներ և ամենայն բարիք»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Культура 13:17 21/04/2016 Армения
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 21 апреля, направил поздравительное послание народному художнику РА Роберту Элибекяну по случаю его 75-летнего юбилея. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Вы являетесь представителем поколения деятелей искусства, которые вопреки стереотипам времени открыли новую страницу в истории армянского изобразительного искусства.
Будучи достойным последователем мастеров армянского искусства и продолжателем Ваших семейных художественных традиций, Вы сумели создать своеобразный мир цветов и форм, снискавший признание не только в Армении, но и в престижных выставочных залах за рубежом. Высокой оценки достойны и Ваши декорационные работы, которые внесли большой вклад в развитие армянского театра и кино.
Вновь поздравляя с юбилеем, желаю Вам здоровья, новых творческих достижений и всех благ», – говорится в поздравительном послании президента РА.