Հասարակություն 13:47 21/04/2016 Հայաստան
«Ոչ թուրքականին, չգնել թուրքական ապրանքները և չհարստացնել թշնամուն»: Այսօր նման պահանջով «Հանուն օրենքի» նախաձեռնության անդամները հավաքվել էին կառավարության դիմաց:
«Մենք պահանջում ենք դադարեցնել թուրքական ապրանքների ներմուծումը Հայաստան և դրա սպառումը: Գնելով թուրքականը՝ մենք զինում ենք մեր թշնամի երկրների բանակը»,-նշեց «Հանուն օրենքի» նախաձեռնության անդամ Ծովինար Կոստանյանը:
Նախաձեռնության անդամներն իրենց հետ բերել էին թուրքական ապրանքներ, որոնք ցանկանում էին այրել կառավարության շենքի դիմաց, սակայն ոստիկանները նրանց թույլ չտվեցին, որից հետո ակցիայի մասնակիցները ուղղակի դրանք աղբամանը լցրեցին:
Ակցիայի մասնակից Վարդան Վարդանյանը  հայտնեց, որ հայկական շուկայում կան ոչ միայն թուրքական, այլև ադրբեջանական արտադրության ապրանքներ, որոնք հայ հասարակությունը գնում և օգտագործում է: Որպես ապացույց նա իր հետ բերել էր ադրբեջանական արտադրության փոցխ, որի վրա «Բաքու» էր գրված:
«Հանուն օրենքի» նախաձեռնության անդամները, այսօրվա ակցիայի ժամանակ նամակ հանձնեցին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին՝ պահանջով՝ դադարեցնել թուրքական ապրանքների ներկրումը Հայաստան և աշխատատեղեր բացել թուրքական ապրանքների առևտրով զբաղվող մարդկանց համար:

Economy 15:57 21/04/2016 Armenia
A group of demonstrators gathered near the Government Building of Armenia on April 21, as a sign of protest against purchasing Turkish products. “Say no to Turkish products. Don’t buy Turkish products. Don’t make the enemy rich,” called the protesters.
“We demand to stop the import and consumption of Turkish products in Armenia. Buying their products, we equip the armies of our enemy states,” said organizer of the protest, Tsovinar Kostanyan.
The protesters brought Turkish products and threw them in the garbage cans, as the policemen didn’t allow them to burn the products in front of the Government Building.
Another demonstrator, Vardan Vardanyan informed that besides Turkish there are also Azerbaijani products in the Armenian market, as an example showing a rake, which had “Baku” inscribed on it.
The protesters handed in a letter written for Prime Minister Hovik Abrahamyan demanding to stop import and consumption of Turkish products in Armenia.