Հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Սերժ Սարգսյանի և Բան Կի Մունի միջև
Այսօր տեղի է ունեցել Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հեռախոսազրույցը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունի հետ: Հեռախոսազրույցը տեղի է ունեցել ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի նախաձեռնությամբ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության ու տեղեկատվության միջոցների կապերի վարչության փոխանցմամբ, զրույցի ընթացքում Գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունը ափսոսանք է հայտնել, որ չնախատեսված հանգամանքների բերումով հետաձգվել է իր այցը Հայաստան:
Գլխավոր քարտուղարը կարևորելով ԼՂ հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացը` իր լիակատար աջակցությունն է հայտնել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահողների գործունեությանը:
Նախագահ Սարգսյանը, նշելով որ Հայաստանի հասարակությունը վաղուց ի վեր սպասում է Գլխավոր քարտուղարի այցին, հույս է հայտնել, որ կհաջողվի նրա այցը իրականացնել փոխադարձաբար համաձայնեցված նոր ժամկետներում:

Политика 19:35 23/04/2016 В мире
Телефонный разговор по инициативе генсека ООН: Пан Ги Мун выразил Сержу Саргсяну сожаление в связи с отсрочкой визита в Армению
Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун в ходе телефонной беседы с президентом РА Сержем Саргсяном выразил сожаление в связи с отсрочкой по непредвиденным обстоятельствам его визита в Армению. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Генсек ООН при этом отметил важность мирного урегулирования карабахского конфликта и выразил полную поддержку деятельности сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
В свою очередь Серж Саргсян отметил, что общественность Армении уже давно ждет визита генерального секретаря ООН. Он выразил надежду на то, что визит генсека удастся организовать в новые обоюдно согласованные сроки.
Отмечается, что телефонный разговор состоялся по инициативы генсека ООН.
Отметим, ранее генсек ООН Пан Ги Мун перенес свой визит в страны Южного Кавказа, в том числе в Армению, куда он планировал приехать 25 апреля.