Քաղաքական 12:23 03/05/2016
Այսօր Արցախի հանրապետության նախագահը հանդիպել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է այս ծանր օրերին քաղաքական ուժերի ցուցաբերած միասնականությունը և նրանց դերակատարությունը մեր ժողովրդի առջև ծառացած խնդիրների լուծման գործում:

В Степанакерте состоялась встреча Бако Саакяна и Левона Тер-Петросяна
Сегодня, 3 мая, состоялась встреча президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна и первого президента Республики Армения Левона Тер-Петросяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся широкомасштабных военных действий, развернутых противником на карабахо-азербайджанской границе с 2 по 5 апреля.
Президент Б.Саакян отметил важность единства, проявленного в эти тяжелые дни политическими силами, подчеркнув их роль в деле решения проблем, вставших перед армянским народом.
- Экс-президент Армении Левон Тер-Петросян отбыл в НКР
- Президент НКР Бако Саакян анонсировал скорую встречу с экс-президентом Армении Левоном Тер-Петросяном, а Зурабян «рассекретил» повестку