Քաղաքական 16:57 10/05/2016 Արցախ
Տիգրանակերտի հնագիտական թանգարանում ՀՅԴ Հայ դատի կենտրոնական խորհրդի և տարածաշրջանային հանձնախմբերի ու գրասենյակների ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը կարևորել է Արցախում ՀՅԴ Հայ դատի հանձնախմբերի և գրասենյակների համաժողովի անցկացումը:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ այսօրվա հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին,  ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Նախագահ Սահակյանն արժևորել է ՀՅԴ Հայ դատի գործունևթյունը Հայոց ցեղասպանության, Արցախի հիմնախնդրի օբյեկտիվ ներկայացման, համահայկական նշանակություն ունեցող խնդիրների լուծման ուղղությամբ:

Общество 17:11 10/05/2016 НКР
Президент НКР встретился с представителями центрального совета, территориальных комиссий и офисов Ай Дата
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 10 мая в археологическом музее Тигранакерта провел встречу с представителями центрального совета, территориальных комиссий и офисов Ай Дата АРФ «Дашнакцуцюн».  Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся внутренней и внешней политики Арцаха, связей между Родиной и Диаспорой, широкомасштабных военных действий, развернутых Азербайджаном с 2 по 5 апреля, и их последствий, а также региональных процессов.
Президент Саакян дал высокую оценку деятельности Ай Дата по объективному представлению Геноцида армян и карабахской проблемы, а также по решению вопросов общеармянского значения.
Бако Саакян приветствовал проведение конференции  комиссий и офисов Ай Дата АРФ «Дашнакцуцюн» в Арцахе, подчеркнув особую значимость мероприятия.