Հայտնի են ԶԼՄ-ների միջև անցկացվող մինի-ֆուտբոլի 7-րդ մրցաշարի հաղթողները. ՎիվաՍել-ՄՏՍ
Ավարտվել է Հայաստանի ԶԼՄ-ների միջև անցկացվող մինի-ֆուտբոլի 7-րդ մրցաշարը, որն անցնում էր «Դինամո» մարզահամալիրում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության հաղորդմամբ՝ մրցաշարի հաղթող է ճանաչվել News.am կայքի թիմը, երկրորդ և երրորդ տեղերը գրավել են «Ավետիս» հեռուստաընկերության և «Չորրորդ իշխանություն» թերթի թիմերը:
Հաղթող թիմը պարգևատրվել է «ՎիվաՍել-ՄՏՍ-2016» գավաթով, մեդալներով և պատվոգրերով: Երկրորդ և երրորդ տեղեր զբաղեցրած թիմերը ևս ստացել են գավաթներ, պատվոգրեր և մեդալներ: Մրցանակների են արժանացել նաև 10 անվանակարգում աչքի ընկած խաղացողները` լավագույն դարպասապահը, պաշտպանը, հարձակվողը, ռմբարկուն, երկրպագուն, խաղացողը, ֆուտբոլի վետերանը, թիմի ղեկավարը, ամենագեղեցիկ գոլի հեղինակը և մրցաշարը լավագույնս լուսաբանող լրագրողը:
Հաղթողներին պարգևատրել են ֆուտբոլի վետերան, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Սեմյոն Իսրայելյանը և Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիայի նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանը:
Միջոցառման կազմակերպիչն Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիան էր (ԱԹԱ): ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ավանդաբար մրցաշարի գլխավոր գործընկերն էր: Աջակցում էր նաև Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա ընկերությունը՝ ապահովելով մասնակիցների ըմպելիքը:
Ամենամյա մրցաշարի նպատակն առողջ ապրելակերպի խրախուսումն ու ֆուտբոլի մասսայականացումն է:
ԱԹԱ-ն ունի սիրողական մրցումներ կազմակերպելու մեծ փորձ: 2000 թվականից սկսած` ասոցիացիան մրցաշարեր է կազմակերպել ՀՀ-ում արտասահմանյան դեսպանատների (Քաղաքակրթությունների երկխոսության գավաթ), ՀՀ ձեռնարկությունների («Made in Armenia» գավաթ), ՀՀ-ում հավատարմագրված բանկերի աշխատակիցների և բուհերի ուսանողների (Լև Յաշինի անվ. գավաթ) թիմերի միջև անցկացրել է բարեգործական խաղեր, որոնցից ստացված հասույթը փոխանցել է հանրապետության մանկատներին: 2002 և 2009 թվականներին ԱԹԱ-ն Երևանում և Ստեփանակերտում ՀՀ և ԼՂՀ նախագահների հովանու ներքո կազմակերպել է ԱՊՀ և Բալթյան երկրների լրագրողական մրցաշարեր:

Society 19:06 11/05/2016 Armenia
7th Mini-football Championship among the representatives of Armenian media ended up. The tournament took place in Dynamo Sports Complex.
The winner of the Championship was News.am website team. «Avetis» TV and «Chorrord Ishkhanutyun» newspaper teams were awarded the second and third prizes respectively.
The winning team was awarded with the “VivaCell-MTS-2016” cup, diplomas, and medals. Prizes, certificates and medals were given to the teams that come second and third as well. The Association of Foreign Correspondents also awarded the players that showed good results in one of the 10 nominations – best goalkeeper, best fullback, best forward, best striker, best player, author of the most beautiful goal, the most respectful player of the competition, the best team captain, the best reporter covering the competition, and the best fan.
Prizes were handed out by football veteran and RA Honored Coach Semyon Israelyan and the Chairman of the Association of Foreign Correspondents Tigran Hovhannisyan.
The championship was organized by the Association of the Foreign Correspondents. VivaCell-MTS is the General Partner of the annual competition. Coca-Cola Hellenic Armenia supported the event by providing drinks for the players.
The annual Mini-football Championship among the representatives of Armenian media is aimed at fostering healthy lifestyle and popularizing football.
The Association of Foreign Correspondents has significant experience in organizing competitions among non-professionals. Since 2000, the association has organized various events in Armenia: among foreign missions (Dialogue of Civilizations Cup), among the enterprises of Armenia (Made in Armenia Cup), among banks, accredited in Armenia, students of universities (Lev Yashin Cup); has held charity games, with the funds raised from them being forwarded to the orphanages of the republic. In 2002 and 2009, under the auspices of the RA and NKR presidents the Association organized competitions of journalists of the CIS and the Baltic states in Yerevan and Artsakh.