Առողջություն 08:40 16/05/2016
Մայիսի 13-ին ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ծանր վիրավորում ստացած վանաձորցի Հովհաննես Պողոսյանը Մարտակերտից տեղափոխվել է Երևան, և նրա առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է:
Panorama.am-ը Առողջապահության նախարարությունից տեղեկանում է, որ ՀՀ առողջապահության նախարարի հանձնարարությամբ փոխնախարար Գագիկ Միրիջանյանը երեկ այցելել է  Արցախում հրազենային վիրավորում ստացած ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ տեղափոխված 21-ամյա Հ․ Պողոսյանին։
Զինծառայողըմ ըստ աղբյուրի, ստացել է հրազենային միջանցիկ գանգուղեղային ծանր վիավորում, գլխուղեղի սալջարդ, այլ բազմաբեկորային կոտրվածքներ։
Նրան միացված է արհեստական շնչառության սարք։ Վիրավորի մոտ առկա է ուղեղային կոմա։
Նաև տեղեկանում ենք, որ նախարարի տեղակալը բժիշկների հետ քննարկել է վիրավորի հետագա բուժման մանրամասները։
Նշենք, որ վիրավորում ստանալուց հետո զինծառայողը տեղափոխվել էր Մարտակերտի հոսպիտալ, վիրահատվել, ապա տեղափոխվել Ստեփանակերտի հոսպիտալ:

Общество 12:00 16/05/2016 Армения
Состояние здоровья 21-летнего военнослужащего Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Ованнеса Погосяна, получившего в результате обстрелов ВС Азербайджана тяжелое огнестрельное ранение, оценивается как крайне тяжелое. Об этом сообщает пресс-служба министерства здравоохранения РА.
Заместитель министра здравоохранения Армении Гагик Мириджанян по поручению главы Минздрава посетил Центральный клинический военный госпиталь Минобороны, куда 15 мая был доставлен О.Погосян.  Гагик Мириджанян обсудил с медиками детали дальнейшего лечения раненого военнослужащего.
Ованнес Погосян получил тяжелое проникающее огнестрельное ранение головы, у него диагностированы также ушиб головного мозга и осколочные переломы. Раненый военнослужащий подключен к аппарату искусственного дыхания, он находится в коме.
Как отмечает ведомство, после получения ранения Ованнес Погосян был доставлен в госпиталь Мартакерта, прооперирован и переведен в госпиталь Степанакерта.