Քաղաքական 17:16 18/05/2016
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ընդունել է Die Linke կուսակցության պատվիրակությանը՝ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի պատգամավոր Ուլա Յելպկեի գլխավորությամբ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի և  Գերմանիայի քաղաքական ուժերի միջև կապերի հաստատմանն ու խորացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման համագործակցությունն Արցախի համար՝ արժևորելով այն Գերմանիայի հետ բարեկամական կապերի ամրապնդման տեսանկյունից:
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային գործընթացներին:

Politics 18:15 18/05/2016 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan received on May 18 delegation of the German Die Linke Party at head of Bundestag deputy Ulla Jelpke, Information department of Artsakh President’s Office reports.
According to the release, Issues related to establishing and deepening ties between political forces of Artsakh and Germany were discussed during the talks.
President Sahakyan highlighted this cooperation for Artsakh, noting its importance from the viewpoint of strengthening friendly relations with Germany.
The Azerbaijani-Karabagh conflict settlement and regional processes were also touched upon during the meeting, reads the statement.