Մշակույթ 15:42 20/05/2016 Հայաստան
Ավարտվել է  ՀՀ նկարիչների միության պահոցներից ընտրված կերպարվեստի գործերի բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքը, որի ամբողջ հասույթը կազմել է 4 միլիոն դրամ: Վաճառվել է 9 նկար:   Panorama.am-ին տեղեկացրեց Նկարիչների միության նախագահ Կարեն Աղամյանը:
Ինչպես և հայտարարված էր հասույթն ամբողջությամբ փոխանցվել է Արցախի օգնության հաշվին:
Կ. Աղամյանն ասաց, որ թեև ապրիլի 12-ից գործող  ցուցահանդես-վաճառքն արդեն փակվել է, բայց իրենք հայտարարություն կանեն՝  ակցիան մեկ այլ ձևով շարունակելու մասին:
Հիշեցնենք, որ Նկարիչների միությունը 1960-80 թվականների  ստեղծագործողների 80 լավագույն  աշխատանք: Կազմակերպիչները գործերն իրենց արժեքից բավականին  ցածր էին առաջարկում, որպեսզի հնարավորինս շատ վաճառվի, Արցախին օգնությունը շատ լինի:

Culture 16:31 20/05/2016 Armenia
The exhibition-sale at the Artists’ Union of Armenia which aimed to donate the funds to Artsakh, closed with a total revenue of 4 million AMD received from the sale of 9 art works, Chairman of Artists’ Union of Armenia Karen Adamyan told Panorama.
Adamyan informed that, as planned, the gathered funds will be donated to Artsakh.
Though the exhibition is closed, they Union would come up with another call to continue the initiative in another format, Adamyan noted.
To remind, an exhibition-sale at the Artists’ Union of Armenia opened on April 12 featuring the 80 best works by the artists of the 1960-80s stored in the archives of the Union. The initiative had the aim of helping Artsakh people suffered from the military operations unleashed by Azerbaijan in early April.