Քաղաքական 21:43 24/05/2016
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ Տարտուսում, Լաթաքիայում և Սիրիայի այլ բնակավայրերում տեղի ունեցած սահմռկեցուցիչ ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ, որոնց հետևանքով զոհվել և վիրավորվել են բազմաթիվ անմեղ քաղաքացիներ: Այդ մասին տեղեկացնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Սիրիայի խաղաղ բնակչության նկատմամբ այս զարհուրելի հանցագործությունները որևէ արդարացում չունեն: Մենք խստորեն դատապարտում ենք ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով և կոչ անում միջազգային հանրությանը հավաքական ուժերով շարունակել պայքարն այս չարիքի դեմ:
Հայտնում եմ իմ անկեղծ վշտակցությունը Ձեզ, Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ոգու արիություն և տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ըստ աղբյուրի, ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Политика 09:43 25/05/2016 Армения
Президент Армении Серж Саргсян 24 мая направил телеграмму соболезнования президенту Сирийской Арабской Республики Башару аль-Асаду в связи с произошедшими в Тартусе, Латакии и других районах Сирии ужасающими террористическими актами, вследствие которых убиты и ранены многие невинные граждане. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Эти отвратительные преступления против мирного населения в Сирии не имеют никакого оправдания. Мы строго осуждаем терроризм во всех его проявлениях и призываем международное сообщество коллективными усилиями продолжать борьбу с этим злом.
Выражаю искренние соболезнования Вам, дружественному народу Сирии и семьям погибших, желая им мужества и выдержки, а раненным – скорейшего выздоровления», – говорится в телеграмме соболезнования президента РА.