Հասարակություն 10:39 01/06/2016
Բակո Սահակյան. Արցախի իշխանություններն անում են հնարավորը, որ մեր երեխաները ապրեն խաղաղ, ապահով երկրում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
«Սիրելի՛ երեխաներ,
Թանկագի՛ն ծնողներ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Երեխաները մեր հարստությունն են, մեր ուրախությունն ու մեր ապագան: Նրանց աշխարհ գալու պահից ամբողջովին փոխվում է մեր կյանքը, ստանում նոր իմաստ ու խորհուրդ: Եվ այդ պահից էլ մենք պատասխանատու ենք նրանց առողջության, կրթության ու դաստիարակության համար:
Արցախի իշխանություններն անում են հնարավորը, որպեսզի մեր երեխաները ապրեն խաղաղ, ապահով ու  բարեկեցիկ երկրում, լինեն առողջ, երջանիկ, ուրախ ու անհոգ: Այդ նպատակին են ուղղված այն բազմապիսի ծրագրերը, որ իրականացվում են ամեն տարի մեր հանրապետությունում:
Ցավոք, ապրիլյան քառօրյա պատերազմն իր անջնջելի հետքը թողեց նաև Արցախի փոքրիկ բնակիչների հիշողության մեջ: Յուրաքանչյուրիս պարտքն է անել մեզնից կախված ամեն ինչ, որպեսզի մեր երեխաների շուրթերին լինեն միայն ծիծաղ ու ժպիտ, երգ ու խնդություն, նրանց կյանքը լցված լինի ամենավառ գույներով ու երանգներով:
Թանկագի՛ն փոքրիկներ,
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ և մաղթում կապույտ ու անամպ երկինք,   կանաչ ու հարթ ճանապարհ և մեծագույն հաջողություններ ձեր ամբողջ կյանքի ընթացքում»:

Society 10:48 01/06/2016 NKR
President Bako Sahakyan: Artsakh authorities do their best to secure peaceful and prosperous life for our children
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address on June 1 in connection with the International Children’s Day,
As the Artsakh Republic President’s Office reports the address reads:
“Beloved children,
Dear parents,
I convey sincere congratulations on my own behalf and on behalf of the Artsakh Republic authorities on the International Children’s Day.
Children are our wealth, joy and future. Our entire life changes with their birth, acquiring new meaning and significance. And from this very moment on we bear responsibility for their healthcare, education and upbringing.
Artsakh authorities do their best to secure peaceful and prosperous life for our children, to make them healthy, happy and carefree. Diverse programs annually implemented in our republic pursue this very aim.
Unfortunately, the Four Day April war has left an indelible mark in the memory of Artsakh's little residents. Thus, each of us ought to do everything possible to see laughter and smile, songs and joy on our children’s lips, for their life to be filled with the brightest colors and hues.
Dear children,
I once again congratulate everybody on this wonderful holiday and wish clear blue sky, green-lit and smooth way as well as great success in your entire life”.