Օրվա մամուլ 09:38 02/06/2016 Հայաստան
Գեղարքունիքի երիտասարդ փոխմարզպետը երկու տարում հասցրել է սեփական գազալցակայան ու բենզալցակայան ունենալ. «Հրապարակ»
Գեղարքունիքի երիտասարդ փոխմարզպետ Կարեն Հակոբյանի սրընթաց առաջխաղացումը քննարկում են ոչ միայն մարզի շարքային բնակիչները, այլև վերադասները։
Մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանի օգնականի պաշտոնից 2014-ին փոխմարզպետ դարձած Հակոբյանը երկու տարվա ընթացքում հասցրել է սեփական գազալցակայանն ու բենզալցակայանն ունենալ, իսկ մարզի Լանջաղբյուրի գյուղապետի հետ առաջիկայում պատրաստվում է ավազ արդյունահանել Լանջաղբյուր գյուղի վարչական տարածքից:
Հակոբյանը նաև Գեղարքունիքի ՀՀԿ երիտասարդական տարածքային կազմակերպության խորհրդի նախագահն է. գրել է «Հրապարակ»-ը:

Пресса дня 10:44 02/06/2016 Армения
«Грапарак»: Молодой заместитель губернатора Гегаркуника за два года успел приобрести газозаправочную станцию и бензоколонку
Стремительный карьерный рост молодого заместителя губернатора Гегаркуника Карена Акопяна обсуждают не только рядовые граждане области, но и вышестоящее руководство, пишет газета «Грапарак».
«Карен Акопян, став с поста помощника губернатора Рафика Григоряна в 2014 году его заместителем, успел в течение двух лет приобрести собственную газозаправочную станцию и бензоколонку, а также собирается заняться с главой сельской общины Ланджахпюр разработкой песчаного карьера и добычей песка на административной территории села.
Акопян является также председателем совета молодежной территориальной структуры Республиканской партии Армении», - отмечает издание.