Քաղաքական 12:08 09/06/2016 Հայաստան
«Բաղանիսի ուղղությամբ կրակոցները դպրոցական քննություններին չխանգարեցին»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Բաղանիսի գյուղապետ Նարեկ Սահակյանը:
Նրա գրառման համաձայն, հունիսի 8-ի լույս 9-ի գիշերը` ժամը 00.00-03:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ադրբեջանական կողմը, ձեռք բերված հրադադարի ռեժիմի պայմանավորվածությունը հերթական անգամ խախտելով, գնդակոծել է Բաղանիս գյուղը: Վնասվել են տանիքներ և լուսամուտներ:
«Բաղանիսի միջնակարգ դպրոցի 11-րդ դասարանի աշակերտները էքսկուրսիայից վերադառնալու ճանապարհին ստիպված են եղել 30 րոպե սպասել գյուղի սկզբնամասում` անվտանգությունից ելնելով: Չնայած այս ամենին` այսօր 9-րդ դասարանցիները բնականոն կերպով հանձնում են իրենց տարեվերջյան քննությունը:

Политика 12:55 09/06/2016 Армения
В ночь с 8 на 9 июня, с 00.00 до 03:00, азербайджанская сторона, в очередной раз нарушив достигнутую  договоренность о прекращении огня, обстреляла приграничное село Баганис Тавушской области Армении. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщил староста села Баганис Нарек Саакян.
По его словам, повреждены крыши домов и окна.
«Ученики 11-го класса средней школы Баганиса, которые возвращались с экскурсии, были вынуждены 30 минут ждать у въезда в село, по соображениям безопасности. Несмотря на все это, сегодня 9-классники сдают свои экзамены», – написал Саакян.