Արցախի համար Բելգիայի հետ փոխգործակցությունն ունի խոստումնալից հեռանկարներ. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 10-ին «Fondation Universitaire» կազմակերպությունում հանդիպում է ունեցել Բելգիայի ակադեմիական շրջանակների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահն անդրադարձել է Արցախի պետականաշինությանը, ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին ու դրանց հետևանքներին և տարածաշրջանային գործընթացներին, պատասխանել բարձրացված հարցերին:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել նման հեղինակավոր հաստատությունում հանդիպման կազմակերպիչներին՝ նշելով, որ այն օգտակար և պահանջված է, հատկապես՝ ներկա բարդ աշխարհաքաղաքական զարգացումների ժամանակաշրջանում:
Ամփոփելով Արցախի պատվիրակության այցը Բելգիա, Բակո Սահակյանն արդյունավետ է համարել տեղի ունեցած հանդիպումներն ու ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ նշելով, որ Արցախի համար Բելգիայի հետ փոխգործակցությունն ունի խոստումնալից հեռանկարներ և փոխշահավետ համագործակցության լավ նախադրյալներ:

Политика 10:36 11/06/2016 НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 10 июня в организации «Fondation Universitaire» встретился с представителями академических кругов Бельгии.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Б.Саакян коснулся государственного строительства, внутренней и внешней политики Арцаха, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, военных действий, предпринятых Азербайджаном со 2 по 5 апреля, и их последствий, региональных процессов, а также ответил на вопросы присутствующих.
Глава государства выразил признательность организаторам встречи в столь авторитетном учреждении, отметив, что она была полезна и востребована, особенно в нынешний период сложных геополитических развитий.
Подводя итоги визита делегации Арцаха в Бельгию, Бако Саакян назвал плодотворными состоявшиеся встречи и достигнутые договоренности, отметив при этом многообещающие для Арцаха перспективы взаимодействия с Бельгией и хорошие предпосылки для взаимовыгодного сотрудничества.