Արցախի համար Բելգիայի հետ փոխգործակցությունն ունի խոստումնալից հեռանկարներ. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 10-ին «Fondation Universitaire» կազմակերպությունում հանդիպում է ունեցել Բելգիայի ակադեմիական շրջանակների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահն անդրադարձել է Արցախի պետականաշինությանը, ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին ու դրանց հետևանքներին և տարածաշրջանային գործընթացներին, պատասխանել բարձրացված հարցերին:
Երկրի ղեկավարը երախտագիտություն է հայտնել նման հեղինակավոր հաստատությունում հանդիպման կազմակերպիչներին՝ նշելով, որ այն օգտակար և պահանջված է, հատկապես՝ ներկա բարդ աշխարհաքաղաքական զարգացումների ժամանակաշրջանում:
Ամփոփելով Արցախի պատվիրակության այցը Բելգիա, Բակո Սահակյանն արդյունավետ է համարել տեղի ունեցած հանդիպումներն ու ձեռք բերված պայմանավորվածությունները՝ նշելով, որ Արցախի համար Բելգիայի հետ փոխգործակցությունն ունի խոստումնալից հեռանկարներ և փոխշահավետ համագործակցության լավ նախադրյալներ:

Politics 10:39 11/06/2016 NKR
Artsakh Republic President Bako Sahakyan held a meeting with Belgian academic circles in the "Foundation Universitaire" organization on June 10.
As the Information department of the President’s Office reports, President Sahakyan touched upon the state-building process in Artsakh, its domestic and foreign policy, the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement process, the large-scale military operations unleashed by Azerbaijan from 2 to 5 April and their consequences as well as regional developments, thereafter responding to the questions raised by the attendees.
Bako Sahakyan expressed gratitude to the organizers of the meeting in such an authoritative institution noting that it was useful and demanded especially against the current complex geopolitical developments.
Summing up the results of the Artsakh delegation visit to Belgium Bako Sahakyan qualified efficient all the meetings and reached agreements, noting that cooperation with Belgium had promising prospects for Artsakh and created good preconditions for mutually beneficial partnership.