Օրվա մամուլ 09:40 15/06/2016 Հայաստան
«Չորրորդ իշխանության» տեղեկություններով՝ Հարավկովկասյան երկաթուղում ճգնաժամը գնալով խորանում է, մեկը մյուսի հետևից դատարանում հայցեր են ներկայացնվում երբեմնի հարուստ ընկերության դեմ, դրանից բացի՝ յուրացումների, պաշտոնական դիրքը չարաշահելու ահազանգով էլ զբաղվում են իրավապահները:
«Օրինակ՝ այժմ իրավապահները աննում են «ԱՄ Գրուպ» կազմակերպության բողոքը՝ կապված վագոնների առքուվաճառքի, վերանորոգման հարցերում մոտ 40-50 մլն դրամ յուրացումներ մասին: Թերթի  լավատեղյակ աղբյուրներից հայտնի է դարձել, որ գործով մի շարք անձինք են հարցաքննվել, կողմերից բազմաթիվ փաստաթղթեր են պահանջել և այժմ դրանք մանրազնին քննում են: Ի դեպ, չի բացառվում, որ այս գործով առաջիկայում հետաքրքիր զարգացումներ լինեն:
Իսկ մինչ այդ ՀԿԵ-ում սկսված թալանը շարունակվում է, հաշվի առնելով նախորդ անգամ մեր հրապարակումների բուռն արձագանքը և զարգացումները՝ աշխատակիցների խոսքերով իրենց ոչինչ չի մնում անել, քան դիմել մամուլի օգնությանը: ՀԿԵ աշխատակիցը, ով հասկանալի պատճառներով չի ցանակնում բացահայտել իր անձը, ներկայացնում է ընդամենը մի քանի դրվագ երկաթուղում ձևավորված կլանների և իրականացվող ալան-թալանի մասին»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 11:21 15/06/2016 Армения
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что кризис в ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» усугубляется с каждым днем все больше, и один за другим в суд подаются иски против некогда состоятельной компании. Кроме того, правоохранители занимаются сообщениями о хищениях, злоупотреблениях должностными полномочиями.
«К примеру, сейчас правоохранители изучают жалобу компании "АМ Групп" в связи с куплей-продажей вагонов и присвоением около 40-50 млн. драмов в ходе проведения ремонтных работ.
Как стало известно из достоверных источников, по данному делу был допрошен ряд лиц: у сторон потребовали многочисленные документы и сейчас их тщательно изучают. Кстати, не исключается, что по данному делу в ближайшее время будут интересные развития.
А до этого, грабеж в ЮКЖД продолжается. Учитывая бурную реакцию на наши предыдущие публикации и развития, по словам сотрудников, им не остается ничего другого, кроме как обратиться за помощью к СМИ. Сотрудник ЮКЖД, который по понятным причинам не захотел представляться, рассказал лишь несколько эпизодов о сформировавшихся в компании кланах и продолжающемся грабеже», - отмечает газета.