Օրվա մամուլ 09:50 16/06/2016 Հայաստան
Ինչպես հայտնի է՝ Տավուշի մարզպետ Հովիկ Աբովյանի տանից հունվարի 13-ի երեկոյան գողություն էր կատարվել: Անհայտ անձը կամ անձինք մուտք էին գործել մարզպետին պատկանող առանձնատուն, հափշտակել զարդեր, 2 բջջային հեռախոս և կանխիկ գումար՝ պատճառելով գույքային վնաս: Անցել է 5 ամիս, սակայն այս գործով դեռևս ոչ մի ձերբակալված կամ կալանավորված անձ չկա:
«Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում Հովիկ Աբովյանն ասել է, որ իրեն ևս գործով որևէ նորություն հայտնի չէ: Թերթի այն հարցին, թե անցել է 5 ամիս, հույս ունեք, որ իրավապահները կբացահայտեն, նա պատասխանել է. «Ես լավատես եմ»:
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը կասկածում է, որ Արևմուտքի հետ մերձեցման Հայաստանի ուղին անխուսափելի է։ «Ռիա Նովոսոտի» գործակալության փոխանմամբ,...

Право 10:44 16/06/2016 Армения
Прошло 5 месяцев, однако ограбление дома губернатора Тавушской области Армении Овика Абовяна еще не раскрыто, по делу нет задержанных или арестованных, пишет газета «Жоховурд».
Как сообщил газете Овик Абовян, ему тоже что-либо нового по делу неизвестно. В ответ на вопрос, надеется ли он, что ограбление будет раскрыто, губернатор отметил, что он настроен оптимистично.
Ранее сообщалось, что неизвестные ограбили дом губернатора Тавушской области Армении Овика Абовяна. Были украдены украшения, два мобильных телефона и наличные деньги.