ՀՔԾ պետի հարազատներին հեռացրել են աշխատանքից. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել որ Հատուկ քննչական ծառայության պետ Վահրամ Շահինյանի դուստրն ու փեսան ազատվել են աշխատանքից․ Հասմիկ Շահինյանն ազատվել է ՊԵԿ-ի հետաքննության բաժնի պետի պաշտոնից: ՊԵԿ-ի կայքում նրա վերաբերյալ տվյալներն արդեն հանված են:
Աշխատանքից ազատման լուրը ճշտելու համար թերթը դիմել է ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ տեղեկատվության բաժին, որտեղից պատասխանել են, որ ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ իրավախախտումների հայտնաբերման և վարչական վարույթների իրականացման վարչության հետաքննության բաժնի պետ Հասմիկ Շահինյանը հունիսի 6-ին նշանակվել է ՊԵԿ ներքին աուդիտի վարչության պետի տեղակալ:
Ինչ վերաբերում է ՀՔԾ պետի փեսային, ապա Նոր Նորքի քննչականի պետ Արամ Հարությունյանը մոտ մեկ շաբաթ առաջ է ազատվել աշխատանքից: Թերթի աղբյուրներն ասում են, թե ՀՔԾ պետի փեսան պատրաստվում է արտագաղթել Մոսկվա:

«Грапарак»: Уволены дочь и зять начальника Специальной следственной службы Армении
Дочь и зять начальника Специальной следственной службы Армении Ваграма Шагиняна уволены, пишет газета «Грапарак» со ссылкой на собственные источники.
Согласно информации, Асмик Шагинян уволена с должности начальника отдела расследования Комитета государственных доходов РА. С сайта ведомства уже убраны данные о ней. В Комитете госдоходов сообщили газете, что Асмик Шагинян 6 июня была назначена заместителем начальника управления внутреннего аудита КГД.
Что же касается зятя Ваграма Шагиняна, то, как пишет «Грапарак», начальник следственного отдела Нор Норка Арам Арутюнян примерно неделю назад был освобожден от занимаемой должности. Согласно источникам газеты, он собирается переехать в Москву.