Ուորլիքը ներկա է լինելու Սարգսյան-Ալիև-Պուտին հանդիպմանը
ԵԱՀԿ Մինսկի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը ներկա է գտնվելու Սանկտ Պետերբուրգում հունիսի 20-ին կայանալիք Սարգսյան-Ալիև-Պուտին հանդիպմանը: Հաղորդում է «Ռիա նովոստի» գործակալությունը:
«Ես ներկա եմ լինելու այդ հանդիպմանը և անհամբերությամբ սպասում եմ այդ օրվան: Մենք հույս ունենք, որ կողմերն ավարտին կհասցնեն սահմանային միջադեպերի հետաքննության ԵԱՀԿ մեխանիզմների ներդրման շուրջ ունեցած պայմանավորվածությունները և կվերականգնեն համակողմանի կարգավորման տանող բանակցային գործընթացը»,- հայտարարել է ամերիկացի դիվանագետը:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ հունիսի 20-ին Սանկտ Պետերբուրգում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը առանձին հանդիպումներ է ունենալու Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հետ, որին արդեն կհաջորդի երեք նախագահների մասնակցությամբ եռակողմ հանդիպումը: Հիշեցնենք, որ այս օրերին Սանկ Պետերբուրգում մեկնարկել է միջազգային տնտեսական ֆորումը:

Politics 13:35 17/06/2016 World
The U.S. co-chair of the OSCE Minsk Group James Warlick will attend the trilateral meeting of the presidents of Armenia, Azerbaijan and Russia in Saint Petersburg on June 20, RIA Novosti  reports.
“I look forward to attending the June 20 meeting as the U.S. Minsk Group co-chair. Specifically, we are hopeful the sides will finalize an agreement to implement an OSCE investigative mechanism and agree to resume negotiations on a comprehensive settlement,” Warlick said.
Earlier it was confirmed that Russian President, Vladimir Putin will have separate meetings with Armenian and Azerbaijani presidents on June 20 in St. Petersburg. Afterwards a trilateral meeting will be organized.