8-րդ Բարքեմփ Երևան (չ)կոնֆերանսը կմիավորի ավելի քան 2000 ՏՏ մասնագետների
Հունիսի 18-ից 19-ը Երևանում կկայանա տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում սիրված, ավելի քան 2000 մեդիա և ՏՏ ոլորտի մասնագետների մի հարկի տակ միավորող, երիտասարդական (չ)կոնֆերանս «Բարքեմփ Երևան 2016»-ը:
«Բարքեմփ Երևան 2016»-ից տեղեկացնում են, որ արդեն 8-րդ տարին անընդմեջ անցկացվող յուրահատուկ՝ ոչ պաշտոնական ձևաչափով կոնֆերանսի մասնակիցներն այս տարի կրկին հնարավորություն կունենան նոր գիտելիքներ և հմտություններ ձեռք բերել, ելույթներ ունենալ, կիսվել սեփական փորձով: Այս տարի ևս «Բարքեմփ Երևան 2016»-ի ընթացքում բացի ելույթներից սպասվում են վարպետության դասընթացներ և աշխատաշուկա՝ ՏՏ ոլորտի մասնագետների համար:
(Չ)կոնֆերանսին այս տարի ելույթներով հանդես կգան չորս միջազգային հյուրեր՝ Yandex Taxi նախագծի մարքետինգի տնօրեն՝ Դանիլ Շուլեյկոն, SMM մասնագետ՝ Անդրեյ Ֆռոլչենկովը, Jumpstart մեդիա ընկերության գործադիր տնօրեն՝ Էրիկ Բարեթը, Ինտերնետի և մարդու իրավունքների կենտրոնի գործադիր տնօրեն՝ Իոհաննա Բրոնովսկին:
Արդեն 3 տարի շարունակ ԲարՔեմփ Երևան 2016-ի գլխավոր գործընկերն է Ucom ընկերությունը: Հովանավորներն են՝ Workfront Armenia, SFL LLC, BetConstruct, PicsArt, Synergy, Insider, Simply Technologies ընկերությունները: (Չ)կոնֆերանսի աջակիցներն են նաև Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը, Մեդիա նախաձեռնությունների կենտրոնը, TMS Burger-ը: Ինֆորմացիոն գործընկերներն են Մեդիամաքս գործակալությունը, IP Marketing ընկերությունը և Startup Armenia-ն:
(Չ)կոնֆերանսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել ԲարՔեմփ Երևանի կայքում՝ www.barcamp.am: Բարքեմփ Երևանը կարելի է գտնել Facebook-ում` , Twitter-ում` @barcampam, Instagram-ում: (Չ)կոնֆերանսի պաշտոնական հեշթեգն է #barcampevn16-ը:

Общество 12:49 17/06/2016 Армения
С 18 по 19 июня в Ереване пройдет популярная в области информационных технологий, объединяющая под одной крышей более 2000 специалистов в области медиа и информационных технологий, молодежная (не)конференция «Баркемп Ереван 2016».
Участники конференции, проводимой в неофициальном формате уже 8-й год подряд, в этом году снова получат возможность приобрести новые знания и умения, а также выступить и поделиться собственным опытом. В этом году также «Баркемп Ереван 2016» дополнят мастер-классы специалистов и ярмарка вакансий для работников сферы ИТ.
На конференции в этом году выступят 4 гостя: директор по маркетингу проекта Yandex Taxi – Данил Шулейко, специалист по SMM – Андрей Фрольченков, исполнительный директор медиа-компании «Jumpstart» Эрик Баретт, исполнительный директор Центра по интернету и правам человека Иоанна Броновски.
Уже 3 года подряд основным партнером «Баркемпа Ереван» является компания Ucom. Спонсорами являются компании Workfront Armenia, SFL LLC, BetConstruct, PicsArt, Synergy, Insider, Simply Technologies. (Не)конференцию поддерживают также Американский университет Армении, Центр медиа инициатив, TMS Burger. Информационными партнерами являются агентство Медиамакс, компания IP Marketing и Startup Armenia.
Для участия в (не)конференции необходимо зарегистрироваться на сайте Баркемп Еревана www.barcamp.am. Странички Баркемп Еревана можно найти в Facebook-е: https://www.facebook.com/barcampevn, Twitter-е: @barcampam, Instagram-е: https://www.instagram.com/barcamp_yerevan/. Официальным хэштегом Баркемпа Ереван 2016 является #barcampevn16.
Баркемп – формат мероприятия, обеспечивающий открытые дискуссии и свободный обмен идеями в неформальной обстановке. Мероприятия Баркемп Ереван полностью организуются при поддержке добровольцев, которые являются специалистами в области медиа и информационных технологий в Армении. Баркемп в Армении проводится с 2009 года. Число участников первого Баркемпа колебалось от 200 до 300, а спустя 7 лет превысило 2000.