8-րդ Բարքեմփ Երևան (չ)կոնֆերանսը կմիավորի ավելի քան 2000 ՏՏ մասնագետների
Հունիսի 18-ից 19-ը Երևանում կկայանա տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում սիրված, ավելի քան 2000 մեդիա և ՏՏ ոլորտի մասնագետների մի հարկի տակ միավորող, երիտասարդական (չ)կոնֆերանս «Բարքեմփ Երևան 2016»-ը:
«Բարքեմփ Երևան 2016»-ից տեղեկացնում են, որ արդեն 8-րդ տարին անընդմեջ անցկացվող յուրահատուկ՝ ոչ պաշտոնական ձևաչափով կոնֆերանսի մասնակիցներն այս տարի կրկին հնարավորություն կունենան նոր գիտելիքներ և հմտություններ ձեռք բերել, ելույթներ ունենալ, կիսվել սեփական փորձով: Այս տարի ևս «Բարքեմփ Երևան 2016»-ի ընթացքում բացի ելույթներից սպասվում են վարպետության դասընթացներ և աշխատաշուկա՝ ՏՏ ոլորտի մասնագետների համար:
(Չ)կոնֆերանսին այս տարի ելույթներով հանդես կգան չորս միջազգային հյուրեր՝ Yandex Taxi նախագծի մարքետինգի տնօրեն՝ Դանիլ Շուլեյկոն, SMM մասնագետ՝ Անդրեյ Ֆռոլչենկովը, Jumpstart մեդիա ընկերության գործադիր տնօրեն՝ Էրիկ Բարեթը, Ինտերնետի և մարդու իրավունքների կենտրոնի գործադիր տնօրեն՝ Իոհաննա Բրոնովսկին:
Արդեն 3 տարի շարունակ ԲարՔեմփ Երևան 2016-ի գլխավոր գործընկերն է Ucom ընկերությունը: Հովանավորներն են՝ Workfront Armenia, SFL LLC, BetConstruct, PicsArt, Synergy, Insider, Simply Technologies ընկերությունները: (Չ)կոնֆերանսի աջակիցներն են նաև Հայաստանի ամերիկյան համալսարանը, Մեդիա նախաձեռնությունների կենտրոնը, TMS Burger-ը: Ինֆորմացիոն գործընկերներն են Մեդիամաքս գործակալությունը, IP Marketing ընկերությունը և Startup Armenia-ն:
(Չ)կոնֆերանսին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել ԲարՔեմփ Երևանի կայքում՝ www.barcamp.am: Բարքեմփ Երևանը կարելի է գտնել Facebook-ում` , Twitter-ում` @barcampam, Instagram-ում: (Չ)կոնֆերանսի պաշտոնական հեշթեգն է #barcampevn16-ը:

Economy 13:22 17/06/2016 Armenia
The 8th “BarCamp Yerevan 2016” ‘uncomference’ will be held on June 18-19, uniting more than 2000 media and IT specialists.
BarCamp is usually a “non-conference” in the sphere of IT, new media and Internet. A “non-conference” is the unofficial, informal part of the conference supporting open discussions and a free exchange of ideas and opinions.
International guests, such as Yandex Taxi Marketing Director, Daniil Shyleiko, SMM specialist, Andrey Frolchenkov, Jumpstart Media Executive Director, Eric Barrett and Executive Director at the Centre for Internet and Human Rights, Joanna Bronowicka will have presentations during the ‘uncomference’.
The general sponsor of “BarCamp Yerevan 2016” Ucom. Other sponsors include Workfront Armenia, SFL LLC, BetConstruct, PicsArt, Synergy, Insider, Simply Technologies companies. The partners of the ‘uncomference’ are the American University of Armenia, Media Initiatives Centre and TMS Burger. Information sponsors are Mediamax, IP Marketing and Startup Armenia.
You can register for participation at www.barcamp.am. You can also follow the ‘uncomference’ on Facebook , Twitter , Instagram .