Օրվա մամուլ 09:54 18/06/2016
Նախարար. Զոհված զինծառայողների ընտանիքներին կայուն եկամուտով ապահովելու ծրագիրն առաջիկայում կհաստատվի. ՀԺ
Էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանը «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրել է, որ զոհված զինծառայողների ընտանիքներին կայուն եկամուտ ապահովելու նպաստով ծրագրի մշակումը մոտենում է ավարտին և առաջիկայում կհաստատվի:
«Բայց կարծում եմ, որ այդ, ինչպես նաև թուրքական ապրանքների ներկրման հարցի դեպքում կա քննարկման անհրաժեշտություն»,-ասել է նախարարը՝ չներկայացնելով ծրագրի մանրամասները:
Հիշեցնենք, որ կառավարության հանձնարարությամբ էկոնոմիկայի նախարարությունը պետք է զոհվածների ընտանիքներին աջակցելու ուղղությամբ ծրագրեր մշակեր: Ըստ Մինասյանի, այդ ընտանիքներին որոշակի գործարարության մեջ ներգրավելու ծրագրեր են մշակվում, որպեսզի նրանք ունենան ոչ թե միանգամյա օգնություն, այլ կայուն եկամուտ ստանալու հնարավորություն:

Общество 11:06 18/06/2016 Армения
Глава Минэкономики: Программа по обеспечению стабильным доходом семьи погибших военнослужащих вскоре будет утверждена
Министр экономики Армении Арцвик Минасян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» сообщил, что разработка программы по обеспечению стабильным доходом семьи погибших военнослужащих приближается к завершению и в скором времени будет утверждена.
«Но считаю, что в данном случае, как и в случае с вопросом импорта турецких товаров, есть необходимость в обсуждениях», – сказал министр, не представив подробностей.
Газета напоминает, что по поручению главы правительства министерство экономики должно было разработать программы по оказанию содействия семьям погибших военных. По словам Минасяна, разрабатываются программы по обеспечению занятости членов этих семей, чтобы таким образом у них был источник стабильного дохода.