Մշակույթ 10:41 24/06/2016
«Շունն ու կատուն» բալլադի 130-ամյակին նվիրված կանցկացվի մանկապատանեկան-երիտասարդական թատերախմբերի փառատոն:
Մշակույթի նախարարությունից հայտնում են, որ  միջոցառումը կմեկնարկի հունիսի 25-ին, ժամը 13։00-ից Հ. Թումանյանի թանգարանում:
Փառատոնը ժանրային սահմանափակումներ չունի և կներառի թատերական, տիկնիկային, բալետային, օպերետային, օպերային, մնջախաղային և այլ ներկայացումներ:
Փառատոնին կմասնակցեն ՀՀ մարզերի՝ Կոտայքի, Տավուշի, Լոռիի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Արարատի և Երևանի 13 մանկապատանեկան թատերախմբեր, որոնք կստանան հավաստագրեր և խորհրդանշական նվերներ:

Культура 11:12 24/06/2016 Армения
В Музее О. Туманяна в Ереване 25 июня стартует Фестиваль детско-юношеских и молодежных театральных трупп, посвященный 130-летию баллады «Пес и кот».
Как сообщает пресс-служба министерства культуры РА, фестиваль не имеет жанровых ограничений и включает в себя театральные, кукольные, балетные, опереточные, оперные, пантомимные и другие спектакли.
В фестивале примут участие 13 детско-юношеских театральных трупп из Еревана и Котайкской, Тавушской, Лорийской, Армавирской, Гегаркуникской и Араратской областей РА, которые получат сертификаты и символические подарки.