Օրվա մամուլ 09:35 06/07/2016 Հայաստան
Երեկ «Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկացրել էր, որ Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը Ֆրանսիայում վիրահատության է ենթարկվել: Տեղեկացրել էինք նաև, որ նա թոքերի հետ կապված լուրջ խնդիր ունի:
Սյունիքի մարզպետի խորհրդական Վոլոդյա Հովհաննիսյանը երեկ մարզպետին տեսակցելուց հետո թերթին վստահեցնում էր, որ Խաչատրյանն իրականում սրտի վիրահատության է ենթարկվել:
«Ֆրանսիայում մարզպետը ենթարկվել է սրտի վիրահատության, ինքը թոքերի հետ ոչ մի խնդիր չունի, վիրահատությունն անցել է հաջող, առողջական վիճակը շատ լավ է, առույգ է, ոտքի վրա է, առողջական խնդիրներ չունի, հետվիրահատական ցավեր և բարդություններ չունի, իրեն զգում է շատ լավ, գունատ չէ, չի նիհարել, առույգ է և աշխատում է»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
Հարցին, թե ինչու՞ աշխատանքի չի գնում՝ Հովհաննիսյանը պատասխանել է, որ տանը աշխատում է, կապ ունի իր տեղակալների և վարչության պետերի հետ, ակտիվորեն ներգրավված է Սյունիքի մարզի ղեկավարման գործընթացների մեջ, սակայն հիվանդության արձակուրդում է գտնվում և ամսի 8-ից կանցնի պարտականությունների կատարմանը»:

Пресса дня 11:13 06/07/2016 Армения
Газета «Айкакан жаманак» сообщила подробности о состоянии здоровья главы Сюникской области С.Хачатряна
Накануне газета «Айкакан жаманак» сообщила, что губернатор Сюникской области Армении Сурик Хачатрян был прооперирован во Франции. Газета писала также, что у него серьезные проблемы с легкими.
Однако советник губернатора Володя Ованнисян, навестив С.Хачатряна, сообщил газете, что глава Сюникской области в действительности перенес операцию на сердце.
«Во Франции губернатор перенес операцию на сердце, у него нет каких-либо проблем с легкими, операция прошла успешно, состояние его здоровья хорошее, послеоперационных осложнений нет», – сказал Володя Ованнисян.
В ответ на вопрос, почему Сурик Хачатрян не ходит на работу, Володя Ованнисян отметил, что глава Сюникской области работает из дома, поддерживает постоянную связь с заместителями и главами управлений.