Քաղաքական 10:15 08/07/2016 Արցախ
Հուլիսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը՝ ժամը 03:20-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն-հետախուզական ներթափանցման փորձ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ զորամասերի կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդի ներթափանցման փորձը ձախողվել է:
Բացի դիվերսիոն ներթափանցման փորձից, հակառակորդը որոշ ուղղություններում խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ:

Politics 10:49 08/07/2016
The Azerbaijani side failed at carrying out a subversive operation in the eastern part (Akna) of the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan on the night of July 7-8, NKR Defense Army press service reports.
According to the source, NKR Defense Army vanguard units managed to prevent the adversary’s attempts.
Besides the subversive operation, the adversary also violated the ceasefire by applying weapons of different calibres in several directions of the line.
NKR Defense Army advanced detachments have full control over the situation and continue confidently carrying out their military duty.