Էյֆելյան աշտարակը դեռ փակ է
Փարիզi Էյֆելյան աշտարակը, որը փակվել էր երեկ, Եվրոպայի առաջնությունից հետո դեռ չի բացվել: Այդ մասին հայտարարել է աշտարակը կառավարող ընկերությունը:
«РИА Новости» գործակալության փոխանցմամբ, Էյֆելյան աշտարակի մոտ ստեղծվել է մի տարածք, որտեղ ֆուտբոլի երկրպագուներն են եղել և որոնց թիվը հասել է 90 հազարի: Եվրո-2016-ի եզրափակչի հետ կապված երեկ աշտարակը փակվել էր և նրա վրա մուտքը արգելված էր:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ երեկ աշտարակի մոտ մասսայական անկարգություններ էին սկսվել ֆուտբոլի երկրպագուների շրջանում, և 40 մարդ բերման էր ենթարկվել ոստիկանություն:

Общество 18:56 11/07/2016 В мире
Главная достопримечательность Парижа – Эйфелева башня – останется закрытой в понедельник после финала чемпионата Европы по футболу. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на компанию-оператора башни SETE.
Согласно информации, у подножия Эйфелевой башни, на Марсовом поле располагалась гигантская фан-зона, способная вместить 90 тысяч человек. В связи с проведением финала доступ на башню был прекращен накануне в 16.30 по местному времени.
РИА Новости указывает, в воскресенье вечером параллельно с матчем у Эйфелевой башни на протяжении двух часов происходили столкновения полиции с футбольными фанатами. Хулиганы забрасывали стражей порядка бутылками, подожгли несколько скутеров и автомобиль, полиция для оттеснения нарушителей пускала в ход слезоточивый газ, а также водомет.