Նախագահ Սերժ Սարգսյանը խորհրդակցություն է անցկացրել իրավապահ համակարգի պատասխանատուների հետ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՀՀ Նախագահի նստավայրում խորհրդակցություն է անցկացրել իրավապահ համակարգի պատասխանատուների հետ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Խորհրդակցության մասնակիցները Հանրապետության Նախագահին զեկուցել են այսօր առավոտյան մայրաքաղաքում տեղի ունեցած զինված միջադեպի հետևանքով ստեղծված իրավիճակի և իրավապահ մարմինների կողմից ձեռնարկվող միջոցների մանրամասները:
Ընդգծվել է, որ իրավապահ մարմիններն ամբողջությամբ վերահսկում են իրավիճակը և ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հանգուցալուծման հասնելու համար:
- Բայց հիմա առճակատման երկու կողմն էլ պետք է հասկանա, որ այդ լուծման հետ ապրելու ենք մենք բոլորս. Թևան Պողոսյան

Право 17:57 17/07/2016 Армения
Президент Армении Серж Саргсян провел сегодня в резиденции главы государства в Ереване совещание с участием ответственных лиц правоохранительной системы республики.
Как сообщает пресс-служба главы государства, участники совещания доложили президенту подробности ситуации, сложившейся в Ереване в результате произошедшего сегодня утром вооруженного инцидента, и предпринимаемых правоохранительными органами мерах.
Было подчеркнуто, что правоохранительные органы полностью контролируют ситуацию и предпринимают все необходимые меры для ее разрешения.