Ստեղծվում է ՀԱՊԿ շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների իրականացումը համակարգող հանձնաժողով
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի որոշմամբ, ստեղծվում է ՀԱՊԿ շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների իրականացումը համակարգող հանձնաժողով: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, որոշման մեջ ասված է.
«Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 6-րդ կետով, Հայաստանի Հանրապետությունում Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների իրականացման գործընթացները կանոնակարգելու նպատակով`
1. Ստեղծել Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների իրականացումը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողով և հաստատել դրա կազմը` համաձայն 1-ին հավելվածի:
2. Հաստատել Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների իրականացումը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի գործունեության կարգը` համաձայն 2-րդ հավելվածի:
3. Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների իրականացումը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահին` յուրաքանչյուր կիսամյակ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին ներկայացնել ամփոփ տեղեկատվություն Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում նախատեսված միջոցառումների իրականացման վերաբերյալ»:

Политика 14:25 18/07/2016 Армения
Решением президента Армении будет создана межведомственная комиссия по координации мероприятий в рамках ОДКБ
Решением президента Армении Сержа Саргсяна будет создана межведомственная комиссия по координации мероприятий в рамках ОДКБ. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В распоряжении президента РА, в частности говорится: «Руководствуясь п.6 ст.55 Конституции Республики Армения с поправками от 2005г., с целью регламентирования процессов по реализации мероприятий, предусмотренных в рамках Организации Договора о коллективной безопасности в Республике Армения, решено:
1. создать межведомственную комиссию по координации осуществления мероприятий, предусмотренных в рамках ОДКБ, и утвердить ее состав, в соответствии с Приложением 1;
2. утвердить порядок работы межведомственной комиссии, координирующей осуществление мероприятий в рамках Организации Договора о коллективной безопасности, в соответствии с Приложением 2.
3. представлять каждое полугодие председателю межведомственной комиссии, координирующей осуществление мероприятий в рамках ОДКБ, президенту РА итоговую информацию относительно осуществления мероприятий в рамках Организации Договора о коллективной безопасности».