Սպորտ 14:46 20/07/2016
Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմում մեկնարկել է ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնությունը: Մրցումային առաջին օրը մրցագորգ էին դուրս եկել ազատ ոճային ըմբիշները:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը, Հայաստանի հավաքականի անդամներ Առաքել Մովսեսյանը (42 կգ) և Մհեր Մարկոսյանը (85 կգ) դարձել են մրցաշարի բրոնզե մեդալակիրներ, իսկ Վազգեն Թևանյանը (58 կգ) եզրափակչում պարտվել է ռուս Ալի Շերիևին և բավարարվել արծաթե մեդալով:
Բրոնզե մեդալին մոտ էր նաև 50 կգ քաշային Հարություն Մանուկյանը, ով համառ պայքարում 1:2 հաշվով զիջել է ադրբեջանցի մրցակցին:
Հիշեցնենք, որ այսօր մրցագորգ են դուրս գալու 46 կգ, 54 կգ, 63 կգ, 76 կգ և 100 կգ քաշային կարգ ունեցող ըմբիշները:

Sport 15:16 20/07/2016 Armenia
The Cadet European Championship has kicked off at Stockholm, Sweden, Armenian National Olympic Committee (ANOC) reports, adding on the first competition day freestyle wrestlers started the struggle.
According to the source, Armenia's team members Arakel Movsesyan (42kg) and Mher Markosyan (85kg) became bronze medalists and Vazgen Tevanyan (58kg) lost the final bout to Russia's Ali Sheriyev and captured silver.
Harutyun Manukyan at 50 kg was also close to a bronze medal but lost 1:2 to an Azerbaijani athlete in a tough fight.