Աճուրդի է հանվել ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի գույքը.«Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ը գրում է. «ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչությունը աճուրդի է հանել ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի աշխատակազմի գույքը։ Խոսքը ավտոմեքենաների մասին է, որոնք ռուսական արտադրության են և անչափ հին։
«Ժողովուրդ»–ը պաշտոնական փաստաթղթերից տեղեկացել է, որ վաճառքի հանված ավտոմեքենաներն են ՝ 1999 թվականի արտադրության «Գազ-3110», 1994 թվականի արտադրության «Գազ 31029», 1988 թվականի արտադրության «Վազ-2121» ։ Դրանք թվով 8-ն են և աճուրդի են հանվել մարտի 10-ին, սակայն մինչ օրս չեն վաճառվել:

Пресса дня 12:08 20/07/2016 Армения
«Жоховурд»: Имущество аппарата Государственного комитета кадастра недвижимости выставлено на аукцион
Газета «Жоховурд» пишет, что ведомство по управлению государственным имуществом при правительстве Армении выставило на аукцион имущество Государственного комитета кадастра недвижимости. Речь идет о чрезвычайно старых автомобилях российского производства.
Как выяснило издание из официальных документов, выставленные на продажу автомобили – марки «ГАЗ-3110» 1999 года, марки «ГАЗ 31029» 1994 года и марки «ВАЗ-2121» 1988 года. Таких машин 8 и они были выставлены на аукцион 10 марта, однако по сей день не продались.