Իրավունք 13:23 20/07/2016
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքը զինված հարձակմամբ զավթելու և այնտեղ պատանդներ պահելու կապակցությամբ հուլիսի 17-ի վաղ առավոտից մինչ այժմ իրականացվող հակաահաբեկչական օպերացիայի շրջանակներում ազատվել է հինգ անձ:
«Ներկայումս ՊՊԾ գնդի տարածքում պահվող մյուս պատանդներին ազատ արձակելու, ինչպես նաև առկա իրավիճակին վերջնական խաղաղ հանգուցալուծում տալու նպատակով իրականացվում են ակտիվ գործողություններ, ներառյալ՝ շարունակվում են բանակցային շփումները զինված խմբի անդամների հետ:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը մեկ անգամ ևս հայտարարում է, որ ձեռնարկվող միջոցառումներն առանձնահատուկ են և խիստ մասնագիտական, ուստի դրանք կազմակերպող և իրականացնող անձինք կողմնակի միջամտության կամ օժանդակության կարիք չունեն:
ՀՀ իրավապահ մարմինների հատուկ ստորաբաժանումները շարունակում են մնալ մարտական պատրաստվածության վիճակում, սակայն նրանց ակտիվ գործունեության համար առայժմ անհարժեշտ նախադրյալներ չկան», -նշվում է ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

Law 14:24 20/07/2016 Armenia
Armenian National Security Service reports that five people have been released thus far within the scope of antiterrorist operation launched on early morning of July 17 in connection with the seizure of RA patrol police regiment and keeping hostages in the result of an armed attack.
“At present active actions are being taken aimed at releasing the rest of the hostages as well as resolving the situation, including negotiations in process with members of the armed group,” reads the statement, released by NSS.
The NSS reminds that undertaken measures are unique and strictly professional requiring no extraneous interference or assistance for people in charge of its implementation.
Special units of RA Law Enforcement bodies remain in combat readiness, yet at this point no preconditions for active actions exist, reads the NSS statement.