Հակառակորդն առավել ինտենսիվ կրակել է Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններով. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 28 անգամ, որի ընթացքում հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 300 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել Մարտունու և Մարտակերտի պաշտպանական ուղղություններում, որտեղ բացի տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կիրառվել են նաև դիպուկահար հրացաններ /20 կրակոց/:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակաքայլեր են ձեռնարկել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Политика 11:04 25/07/2016 НКР
Минобороны НКР: Ночью ВС Азербайджана интенсивно нарушали режим прекращения огня в направлении Мартуни и Мартакерта
В ночь с 24 на 25 июля на различных участках линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск зарегистрировано 28 случаев нарушения ВС Азербайджана режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период противник произвел в направлении армянских позиций около 300 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения были зарегистрированы в направлении Мартуни и Мартакерта, где, помимо стрелкового оружия различного калибра, ВС Азербайджана применили также снайперские винтовки (20 выстрелов).
«Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий, принимая контрмеры лишь в случае крайней необходимости», – говорится в сообщении.