Հասարակություն 10:53 25/07/2016 Հայաստան
«Նոր Հայաստան» շարժման անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը Խորենացի փողոցում լրագրողներին հայտարարեց, որ ՊՊԾ գնդի ներսում արդեն 30 ժամից ավելի է անջատվել է էլեկտրականությունը, չկա բժշկական ծառայություն, սնունդ, գիշերվանից սկսած նաև հեռախոսակապ:
Նա նշեց, որ եթե այդ խնդիրները մինչև երեկո չլուծվեն, գնդի տարածքում հավաքված քաղաքացիների հետ միասին կորոշեն, թե ինչ քայլեր պետք է ձեռնարկվեն:
Նա տեղեկացրեց, որ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների համաձայնությամբ, բանակցությունները շարունակվելու են «Սիսական» գնդի հրամանատար Աշոտ Մինասյանի հետ:
«Մեր պահանջն է, որ բանակցող անձնավորությունը ժողովրդին տեղեկացնի բանակցությունների ընթացքից, ժողովրդի ներկայացուցիչներին, հանձինս նախաձեռնող խմբի, հնարավորություն տրվի կապի մեջ լինել տղաների հետ: Տղաների մեկուսացումը բանակցությունների ոգուն ոչ հարիր երևույթ է»,- նշեց Ա. Ենիգոմշյանը:

Politics 11:39 25/07/2016 Armenia
Member of “New Armenia” movement, Alek Yenikomshian told the reporters that it’s been over 30 hours that members of “Daredevils of Sassoun” have been deprived of electricity, medical assistance and phone service at the Erebuni Police HQ.
He noted that if the problems aren’t resolved until the evening, members of the group and the people gathered at Khorenatsi Str. will decide their further steps.
Yenikomshian also informed that the new mediator of negotiations between members of “Daredevils of Sassoun” and state authorities will be, “Sisakan” regiment Commander, Ashot Minasyan.
“We demand that the new mediator informs people about the negotiations process, also the representatives of the demonstrators to be in direct contact with the boys [members of “Daredevils of Sassoun”]. Their isolation is improper for the negotiations,” Yenikomshian said.