Հասարակություն 09:40 25/07/2016 Հայաստան
Մեկ շաբաթից ավելի է Երևանի Խորենացի փողոցի վրա գտնվող ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակետային գունդը գտնվում է «Սասնա ծռեր» խմբի ձեռքում:  Ի պաշտպանություն նրանց, ամեն երեկո գնդի տարածքում  մարդիկ են հավաքվում, ելույթներ ունենում: Գիշերը գնդի տարածքում հանգիստ է անցել:
Նախօրեին խմբի անդամներն այրել էին գնդի ծառայողական մեքենաներից մեկը և վառվող մեքենան դուրս բերել փողոց՝  ի նշան բողոքի:  Չնայած դրան, Արցախի հերոս, ԼՂՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Վիտալի Բալասանյանը հայտարարել էր, որ պետական համապատասխան գերատեսչություններն իրեն վստահեցրել են, թե կանտեսեն նրանց այդ քայլը և շարունակեն բանակցությունները մինչև զինված խումբը խաղաղ կերպով վայր կդնի զենքերը։
Երեկ օրվա ընթացքում Վ. Բալասանյանը նաև հայտարարություն էր տարածել, որի համաձայն տղաների կողմից զենքն անհապաղ վայր դնելուց և հանձնվելուց հետո  ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել հրավիրելու Ժիրայր Սեֆիլյանին և բացատրելու իրականությունը և հեռանկարները:
Հիշեցնենք, որ զինված խումբը սկզբում պատանդ էր պահում ոստիկանների: Վերջին չորս պատանդ ոստիկանին նրանք ազատ էին արձակել հուլիսի 23-ին: «Սասնա ծռեր» խումբը պահանջում են արձակել  մոտ մեկ ամիս առաջ մի խումբ անձանց կողմից ապօրինի կերպով զենք և ռազմամթերք ձեռ բերելը, փոխադրելը և պահելը կազմակերպելու մեղադրանքով կալանավորված Ժիրայր Սեֆիլյանին:

Politics 10:13 25/07/2016 Armenia
It’s been over a week, that members of “Daredevils of Sassoun” group have taken over the Police HQ at Khorenatsi Str. Every evening, people have been gathering at the street in the group’s defense. However, no incidents were recorded overnight at the area near the Police HQ.
Yesterday, members of the group burnt one of the police cars as a sign of protest. However, Artsakh hero and member of the NKR Parliament, Vitaly Balasanyan stated that the relevant authorities had assured him they would continue negotiations until the group lay down their arms peacefully.
According to the statement issued by Vitaly Balasanyan, President Serzh Sargsyan had expressed willingness to invite Zhirair Sefilian for a discussion as soon as the armed group lay down their arms.
To remind, initially the group had taken several policemen hostage. The remaining four policemen were released on July 23. Members of “Daredevils of Sassoun” demand to set free Jirair Sefilian, an opposition figure arrested and accused for illegal procurement of weapons with intention for organizing a criminal group to stage armed uprising in the country.