«Սասնա ծռեր»-ի անդամ Արամ Մանուկյանը «Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ում պահվում է անմարդկային պայմաններում. Փաստաբան
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արամ Մանուկյանի փաստաբան Ինեսա Պետրոյսանը պահանջում է իր պաշտպանյալին «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխել այլ քաղաքային հիվանդանոց, քանի որ նա պահվում է անմարդկային և նվաստացուցիչ պայմաններում: Նա դիմել է արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանին, Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին, ԱՆ Քրեակատարողական ծառայության պետ Արթուր Օսիկյանին, ԱԱԾ քննչական վարչութան պետի առաջին տեղակալ Միքայել Համբարձումյանին:
Հիշեցնենք, որ «Սասնա ծռեր» զինված խմբի անդամ Արամ Մանուկյանը հուլիսի 27-ի գիշեր ՊՊԾ գնդի տարածքում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետևանքով վիրավորվել էր, տեղափոխվել «Էրեբունի» ԲԿ, վիրահատվել: Դատարանի որոշմամբ Արամ Մանուկյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրել կալանավորումը 2 ամիս ժամկետով: «էրեբունի» բժշկական կենտրոնից տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ հուլիսի 27-ին:
Արամ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդված 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը)։ Համապատասխաաբար՝ նախատեսվում է՝ 6-12, 3-8 տարվա ազատազրկում։

Law 15:35 29/07/2016 Armenia
Inessa Petrosyan, the lawyer of Daredevils of Sasun group member Aram Manukyan, who is currently treated in the hospital for inmates, has called on the relative state bodies to consider moving his client to another hospital due to inhumane and humiliating conditions in the hospital for inmates.
The lawyer has addressed the RA Justice Minister Arpine Hovhannisyan, RA Human Rights Defender Arman Tatoyan, Head of the Penitentiary Service of the RA Ministry of Justice Arthur Osikyan, Head of the Investigative Department of the RA National Security Service Michael Hambardzumyan.
To remind, Aram Manukyan was injured during the shootout in the patrol police regiment on July 27 and transferred to Erebuni Medical Center, where he underwent surgery. The court sufficed the decision to use detention for two months as a pretrial measure against him.  Later Manukyan was moved to the hospital for inmates.
Aram Manukyan is charged under Part 3 of Article 219 of the RA Criminal Code (Occupation of buildings, facilities, means of transportation or communication by an organized group) and Part 3 of the Article 235 (Illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices by an organized group).