Ոստիկանի վիճակը գնահատվում է ծանր կայուն. «Էրեբունի» ԲԿ գործադիր տնօրեն
Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում նախօրեին տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 14 տուժած: Ներկա պահին ԲԿ-ում շարունակում են մնալ 8-ը, որից 6-ը՝ ոստիկան, 2-ը՝ քաղաքացի: Լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Էրեբունի» ԲԿ գործադիր տնօրեն Միքայել Մանուկյանը:
«Ոստիկաններից հինգի և մեկ քաղաքացու վիճակը գնահատում ենք բավարար, հիվանդասենյակներում են, ունեն սալջարդ վերքեր, բեկորային վնասումներ արմունքի, ստորին վերջույթների հատվածներում:
Ոստիկաններից մեկի վիճակը գնահատում ենք ծանր կայուն, ընդունվել է որովայնի հրազենային վնասվածքով՝ ներքին արյունահոսությամ, հաստաղիքի վնասումով: Երեկ կատարվել է վիրահատություն: Առավոտյան անջատել ենք արհեստական շնչառության սարքը: Դեռևս կմնա վերակենդանացման բաժանմունքում: Ոստիկանի գիտակցությունը տեղն է»,- ասաց Մ. Մանուկյանը:
ԲԿ-ում գտնվող քաղաքացիներից մեկն ունեցել է ծնոտի կոտրվածք: «Էրեբունի» ԲԿ գործադիր տնօրենն ասաց, որ երեկոյան երիտասարդը վիրահատվել է, վիճակը բավարար է: Դեռևս վերակենդանացման բաժանմունքում է, առաջիկա ժամերին կտեղափոխվի հիվանդասենյակ:

Общество 12:58 30/07/2016 Армения
В ереванском медцентре «Эребуни» остаются 8 пострадавших вследствие инцидентов на ул. Хоренаци и в районе Сари тах
Вследствие имевших место поздно вечером 29 июля на улице Хоренаци и в районе Сари тах в Ереване инцидентов в медицинский центр «Эребуни» были доставлены 14 пострадавших.
Как сообщил журналистам исполнительный директор медицинского центра «Эребуни» Микаел Манукян, на данный момент в медцентре остаются 8 пострадавших, 6 из них – сотрудники Полиции.
«Состояние здоровья 5 полицейских и одного гражданина оценивается как удовлетворительное, они находятся в палатах, у них диагностированы ушибы, осколочные ранения нижних конечностей, локтей.
Состояние одного из полицейских медики оценивают как стабильно тяжелое. Он поступил к нам с огнестрельным ранением в область брюшной полости, внутренним кровотечением, повреждением толстой кишки. Утром он был отключен от аппарата искусственного дыхания, но пока останется в отделении реанимации. Он в сознании», – рассказал Микаел Манукян.
Еще один из доставленных в медцентр граждан получил перелом челюсти, его уже прооперировали, состояние здоровья оценивается как удовлетворительное. Пока он находится в отделении реанимации, но в ближайшие часы будет переведен в палату.