Սարի թաղից «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ում տեղափոխված 50 տուժածներից 36-ն արդեն դուրս է գրվել. ԲԿ-ի փոխտնօրեն
Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում նախօրեին տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ընդհանուր թվով 50 տուժած, որոնցից 36-ն արդեն դուրս է գրվել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց  «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի փոխտնօրեն Գագիկ Մանուկյանը:
Նրա խոսքերով՝ այս պահին հիվանդանոցում շարունակում է բուժում ստանալ 13 տուժած, որից 3-ը՝ ոստիկան:
Գագիկ Մանուկյանն ասաց, որ բոլոր տուժածները հիմանակում ստացել են ոտքերի, ձեռքերի վնասվածք:
Միայն վիրավորներից մեկը՝ 17-ամյա Սայաթ Հարությանյանը, հիվանդանոց է տեղափոխվել աչքի վնասվածքով: ԲԿ-ի փոխտնօրենն ասաց, որ վերջինս վիրահատվել է, աչքը հեռացվել է, վիճակը բավարար է:  Նա դեռևս կմնա վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի փոխտնօրենը նշեց նաև, որ տուժածներից 4-ը գտնվում են վնասվածքաբանական, 7-ը՝ վերակենդանացման բաժանմունքներում: Բոլորի վիճակը կայուն է:
Բոլոր տուժածները, ըստ նրա, մինչև երկուշաբթի կամ երեքշաբթի օրը կմնան հիվանդանոցում:
Նշենք, որ տուժած մեկ օպերատոր և մեկ լրագրող ևս տեղափոխվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ: Նրանք ստացել են հիմնականում վերջույթների վնասվածք, հյուսվածքների սալջարդ:
Գագիկ Մանուկյանը նաև հայտնեց, որ գիշերը այրվածքով մեկ հիվանդ տեղափոխվել է իրենց հիվանդանոց, սակայն վիճակը կայունացնելուց հետո տեղափոխել են  Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների կենտրոն:

Общество 16:57 30/07/2016 Армения
В медцентре «Сурб Григор Лусаворич» остаются 13 пострадавших в ходе беспорядков ночью 29 июля в Ереване
Вследствие имевших место поздно вечером 29 июля на улице Хоренаци и в районе Сари тах в Ереване инцидентов в медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич» («Святой Григорий Просветитель») были доставлены в общей сложности 50 пострадавших, из которых 36 – уже выписаны из больницы. Об этом заявил сегодня журналистам заместитель директора данного медцентра Гагик Манукян.
По его словам, на данный момент в медцентре «Святой Григорий Просветитель» продолжают лечение 13 пострадавших, трое из которых – сотрудники Полиции РА.
Замдиректора медцентра также отметил, что все пострадавшие в основном получили повреждения рук и ног.
«Только один из пострадавших – 17-летний Саят Арутюнян – был доставлен в больницу с повреждением глаза. Юноша был прооперирован, поврежденное глазное яблоко было удалено. Его состояние здоровья оценивается как удовлетворительное, однако он пока останется в отделении реанимации и интенсивной терапии», – сообщил Г. Манукян.
При этом он подчеркнул, 4 пострадавших находятся в отделении травматологии, а 7 – в отделении реанимации. «Их состояние оценивается как стабильное», – добавил замдиректора медцентра «Святой Григорий Просветитель».
По словам Г. Манукяна, все пострадавшие останутся в медцентре до понедельника или вторника.
«В ночь на 30 июля в больницу был доставлен пострадавший с ожогами. Однако после  стабилизации его состояния, пострадавший был доставлен в ереванский Научный центр радиационной медицины и ожогов», – сказал Г. Манукян.