Իրավունք 14:35 01/08/2016
ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնը տարածել է հայտարարությւոն, որտեղ ասված է.  «ՀՀ Ոստիկանության պարեկապահակային (ՊՊԾ) գնդի տարածքի զավթման  փաստի առթիվ 2016թ. հուլիսի 17-ին ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 219 (շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235 (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) հոդվածների հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել կամ կալանավորվել է 47 անձ: 24 անձի տարբեր համակցություններով մեղադրանքներ են առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 (պատանդ վերցնելը), 219 և 235 հոդվածներով:
Սույն թվականի օգոստոսի 1-ին ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչությունը գրավոր միջնորդություն է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ նշված քրեական գործը, ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 190 հոդվածով նախատեսված քննչական ենթակայության կանոններին համապատասխան, նախաքննության մեկ այլ մարմնին  հանձնելու վերաբերյալ»:

Law 16:02 01/08/2016 Armenia
Armenia’s National Security Service has released a statement about 47 detainees or arrested as well as charges pressed against 24 individuals, involved in the July 17 seizure of the patrol police regiment and taking hostages.
The statement reads that in the scope of the criminal case initiated under the Article 219 of RA Criminal Code (Occupation of buildings, facilities, means of transportation and communication, other communication lines) and Article 235 of the RA Criminal Code (Illegal procurement, transportation or carrying of weapons, ammunition, explosives or explosive devices) 47 persons have been detained or arrested. Charges have been pressed against 24 individuals under the Article 218 (Taking hostages) as well as Articles 219 and 235 of the RA Criminal Code.
The statement next states that the Investigative department of the RA National Security Service has sent a written motion to the Prosecutor General’s Office to transfer the mentioned criminal case to another prosecuting body under Investigative subordination as envisaged by the RA Criminal Procedure Code of Armenia.