Տնտեսություն 13:05 02/08/2016 Հայաստան
ՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդգրկվել է 2016թ.-ի առաջին կիսամյակում վճարված հարկերի ծավալով Հայաստանի առևտրային բանկերի առաջատարների ցուցակում
ՎՏԲ–Հայաստան Բանկն 2016թ.-ի 1-ին կիսամյակի տվյալներով ներառվել է Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարների թվում` պետական բյուջե վճարելով մոտ 2,024 մլրդ դրամ, միաժամանակ զբաեղեցնելով Հայաստանի առևտրային բանկերի ցուցակում 2-րդ և հանրապետության խոշորագույն հարկատուների ցուցակում 26-րդ տեղերը: Այդ մասին են վկայում Հայաստանի կառավարությանն առընթեր Պետական Եկամուտների Կոմիտեի  2016թ.-ի առաջին կիսամյակի արդյունքների մասին հրապարակված տվյալները:
1000 խոշոր հարկատուների ցուցակում ընդգրկվել են ՀՀ-ում գործող բոլոր առևտրային բանկերը, որոնց մասնաբաժինը կազմել է հաշվետու ժամանակաշրջանում վճարված հարկերի 5.6%-ը: Ընդհանուր առմամբ 1000 խոշորագույն հարկատուներն 2016թ.-ի առաջին կիսամյակի ընթացքում պետական բյուջե են վճարել 346,7 մլրդ դրամ:

Экономика 14:17 02/08/2016 Армения
Банк ВТБ (Армения) вошел в число лидеров банковского сектора Армении в первом полугодии 2016 года, выплатив в госбюджет около 2,024 млрд. драма.
Согласно информации, банк при этом занял 2-oе место среди коммерческих банков Армении и 26-ое место в списке крупнейших налогоплательщиков республики. Об этом свидетельствуют опубликованные Комитетом по государственным доходам при правительстве Армении данные по итогам за 1-ого полугодия 2016 года.
«В числе 1000 крупнейших налогоплательщиков оказались все коммерческие банки, действующие в РА, и на их долю пришлось 5,6 % от общего объёма налогов, выплаченных в отчётный период. В целом же 1000 крупнейших налогоплательщиков за 1-ое полугодие 2016 года выплатили в госбюджет более 346,7 млрд. драма», – говорится в релизе.