Լյովա Երանոսյանն իր հարազատներին պաշտոնների է նշանակել ոստիկանության զորքերում. «Ժողովուրդ»
Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը Սարի թաղում կազմակերպված բախումների ժամանակ, որի ընթացքում քրեական տարրերը ոստիկանության աջակցությամբ ծեծուջարդի ենթարկեցին լրագրողներին, ոստիկանության գործող անձանցից մեկը եղել է ՀՀ փոխոստիկանապետ, ՈԶ հրամանատար Լյովա Երանոսյանի եղբայր, ՀՀ ՈԶ 1001 զորամասի շտաբի օպերատիվ բաժնի պետի տեղակալ Լեռնիկ Երանոսյանը։
«Ժողովուրդ»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը հաստատել է, որ հարցմանը կից ուղարկված լուսանկարներում լուսաձայնային նռնակը ձեռքին երևացողը Լեռնիկ Երանոսյանն Է՝ փոխոստիկանապետի եղբայրը։
«Հիշեցնենք, որ Լյովա Երանոսյանը ՈԶ հրամանատար է դարձել 2012-ին։ Դրանից հետո նա ՈԶ-ում պաշտոնների է նշանակել ինչպես հարազատներին, այնպես էլ ընտանիքի անդամներին։ Նրա դուստրը և որդին՝ Իրինա և Խաչիկ Երանոսյանները, նույնպես ՈԶ պաշտոնյաներ են։ Ոստիկանության զորքերը փաստացի դարձել է Երանոսյանների ընտանեկան կապալը, ինչի համար էլ նրանք գերդաստանով անմոռաց մարտնչում են ՀՀ քաղաքացիների դեմ»,-հավելել է թերթը:

Пресса дня 11:04 03/08/2016 Армения
Во время организованных в ночь с 29-го и на 30-ое июля в Сари-Тахе столкновений, в ходе которых криминальные элементы при поддержке полиции избили журналистов, одним из действующих со стороны полиции лиц был брат замначальника полиции Армении, командующего войсками полиции Левы Ераносяна – заместитель начальника  оперативного штаба войск полиции Лерник Ераносян. Об этом пишет газета «Жоховурд».
В ответ на запрос издания, руководитель пресс-службы полиции Армении Ашот Агаронян подтвердил, что изображенный на прилагаемых к запросу фотографиях со светошумовой гранатой в руке – Лерник Ераносян, брат заместителя начальника полиции.
«Напомним, что Лева Ераносян стал начальником полицейских войск в 2012 году. После этого он назначал в войсках полиции на различные должности как своих родственников, так и членов семьи. Его дочь и сын – Ирина и Хачик Ераносяны, также занимают должности в полицейских войсках. Войска полиции фактически стали семейным подрядом Ераносянов, ради которого они всем кланом столь беззаветно сражаются против граждан Армении», - пишет газета.