Քաղաքական 09:24 03/08/2016 Արցախ
Օգոստոսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 31 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 350 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից:
Օգոստոսի 2-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականապայթյունային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Գևորգ Արթուրի Հարությունյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդասմներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Politics 11:32 03/08/2016 NKR
On the night of August 2-3 the adversary violated the ceasefire agreement along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 31 times, firing 350 shots from weapons of different calibers, NKR Defense Army reports.
According to the source, serviceman Gevorg Artur Harutyunyan, 1996, received fatal wound in a mine explosion at one of military outposts of the NKR Defense Army unit on August 2, at around 15:00.
NKR Defense Army shares the grief of loss of the family, relatives and fellow soldiers of the deceased, reads the statement.