Քաղաքական 14:37 06/08/2016 Տարածաշրջան
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիին: Զրուցակիցները քննարկել են հայ-իրանական հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր և կարևորել առևտրատնտեսական փոխգործակցության հետագա զարգացումն ու ընդլայնումը:  Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել Հայաստանի և Իրանի կառավարությունների միջև վերջերս ստորագրված քաղաքացիների՝ առանց մուտքի արտոնագրի այցելությունների մասին համաձայնագրին:
Դեսպան Սաջադին նշել է՝ արդեն այսօրվանից Իրանի բոլոր սահմանային անցակետերին տեղեկացվել է, որ ՀՀ քաղաքացիները կարող են մուտք գործել Իրան՝ առանց մուտքի արտոնագրի:
Հովիկ Աբրահամյանը և Սեյեդ Քազեմ Սաջադին վստահություն են հայտնել, որ երկու հարևան պետությունների միջև առանց վիզայի ռեժիմը կխթանի զբոսաշրջության զարգացմանն ու կստեղծի առավել նպաստավոր պայմաներ ՀՀ և ԻԻՀ քաղաքացիների փոխադարձ այցելելություններրի համար:

Politics 17:03 06/08/2016 Region
RA Prime Minister, Hovik Abrahamyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Iran to Armenia, Seyyed Kazem Sajjad.
Information and public relations department of the RA government informs that during the meeting they discussed a number of issues concerning the Iranian-Armenian relationship and highlighted the importance of further development and expansion of economic cooperation.
According to the source, they also addressed the agreement, recently signed by Armenia and Iran on visa-free regime for Armenian citizens travelling to Iran.
The Iranian Ambassador noted that starting today all Iranian border crossing points have been informed that all Armenian citizens can visit Iran without visas.
Hovik Abrahamyan and Seyyed Kazem Sajjad assured that the visa-free regime will promote tourism development and will create more favourable conditions for mutual visits of Armenian and Iranian citizens.