Երբ վարչապետի կնոջ պայուսակը 11 դոլարանոց է
Օրերս Սինգապուրի վարչապետի կնոջ՝ Հո Չինի (Ho Ching) Սպիտակ տուն այցելության ժամանակ լրագրողների աչքից աննկատ չի մնացել նրա փոքրիկ պայուսակը՝ մուգ կապույտ վրան սպիտակ վիշապիկների պատկերով: Wonderzine.com-ի փոխանցմամբ, լրագրողները պարզել են, որ պայուսակն արժե ընդամենը 11 ԱՄՆ դոլար:
Ըստ աղբյուրի, Սինգապուրի առաջին տիկինը այդ աքսեսուարը պատահական չի ընտրել. Պայուսակի դիզայնը մշակել է 19-ամյա ուսանողուհի Սիտո Շենգ Ժին, ով եղել է Սինգապուրի աուտիզմով հիվանդ երեխաների դպրոցի՝ Pathlight School-ի սաներից մեկը:
Հո Չինի լուսանկարները արագորեն տարածվել են համացանցում, իսկ The Art Faculty Gallery խանութը, որտեղ վաճառվում են դպրոցի սաների ձեռքի աշխատանքները, մեծաթիվ պատվերներ է ստացել: Անգամ հարկ է եղել, որ այդ պայուսակը գնել ցանկացողների ցուցակ կազմվի:
Նշվում է, որ Հո Չինի արարքը օրինակ է գիտակցված սպառման և հաջողված փորձ ուշադրությունը բարեգործությանն ուղղելու համար:

A blue, dinosaur-printed pouch, carried by Ho Ching, the wife of Singapore's PM on a state visit to the White House, has stolen the limelight, BBC writes.
According to the source, priced at just $11 (£8), the pouch was designed by a Singaporean student at Pathlight, the country's first autism-focused school.
PM Lee Hsien Loong and Ms Ho have been in Washington since Monday. Initially, Ms Ho's choice of accessories was met with some criticism online.
But, once it was discovered to have been designed by 19-year-old Seetoh Sheng Jie of Pathlight, sales of the pouch jumped.
The school typically sells 200 pouches in four months, but sold 200 within a day after images of Ms Ho were shared widely.