Հասարակություն 19:19 11/08/2016 Հայաստան
Օգոստոսի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաևի հետ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորելով Թիմուր Ուրազաևին դիվանագիտական առաքելության անցնելու կապակցությամբ՝ Սեյրան Օհանյանը հույս է հայտնել, որ դեսպանն իր առաքելության ընթացքում կնպաստի երկու երկրների հարաբերությունների սերտացմանն ու համագործակցության ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-ղազախական ռազմաքաղաքական համագործակցությանը վերաբերող, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող հարցեր:

Политика 20:25 11/08/2016 Армения
Министр обороны Армении Сейран Оганян принял сегодня, 11 августа, новоназначенного Чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан в Республике Армения Тимура Уразаева. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Поздравив Т.Уразаева с началом дипломатической миссии, глава оборонного ведомства РА С.Оганян выразил надежду, что посол за время пребывания в этой должности  будет способствовать сближению отношений и укреплению сотрудничества двух стран.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с военно-политическим сотрудничеством между Арменией и Казахстаном, региональные проблемы, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.