Իրավունք 09:08 13/08/2016 Հայաստան
«Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Սեդրակ Նազարյանը այսօր գիշերը կալանավորվել է։ Նրան կալանավորելու մասին որոշումը կայացրել է Արաբկիր և Քանաքեռ Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը։ Նրա փաստաբան Երվանդ Վարոսյանի տեղեկացմամբ, ծանր վիրավորումով Նազարյանը տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ։
Մինչ այդ, Սեդրակ Նազարյանը հրազենային վիրավորումից բուժում էր ստանում Էրեբունի բժշկական կենտրոնում։
Նազարյանի մեղադրանքը նույնն է, ինչ խմբի մյուս անդամներինը։ Վարոսյանը տեղեկացնում է, որ նրա նկատմամբ ևս մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով։
«Ս.Նազարյանը հայտարարել է, որ մեղադրանքն իրեն պարզ չէ, հրաժարվել է ցուցմունք տալ ու հարցերին պատասխանել, քանի որ 12 օր ապօրինի զրկվել է ազատությունից և արտաքին աշխարհի հետ որևէ կապից, մինչ օրս չի ճանաչվել տուժող և իր նկատմամբ ապօրինի քրեական հետապնդում է իրականացվում», - տեղեկացնում է փաստաբանը։

Право 12:04 13/08/2016 Армения
Участник группы «Сасна црер» Седрак Назарян сегодня ночью был арестован. Решение о его аресте принял суд общей юрисдикции ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун. Как сообщил адвокат Седрака Назаряна Ерванд Варосян, его подзащитный с тяжелым ранением переведен в уголовно-исполнительное учреждение «Больница для осужденных».
До этого получивший огнестрельное ранение Седрак Назарян получал лечение в медцентре «Эребуни».
Седраку Назаряну предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст.218 («Захват заложника, совершенный организованной группой»), п.1 ч.3 ст.219 (Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой) и ч.3 ст.235 (Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств – совершенные организованной группой) Уголовного кодекса РА.
«Седрак Назарян заявил, что ему не ясны выдвинутые обвинения, он отказывается давать показания и отвечать на вопросы», – сообщил адвокат.