Քաղաքական 11:55 15/08/2016 Հայաստան
Ի կատարումն 2016 թվականին ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության վերաբերյալ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2015թ. նստաշրջանի որոշման` օգոստոսի 16-ին Երևանում կանցկացվի ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը:
ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան կժամանեն ՀԱՊԿ անդամ պետությունների` Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի պաշտպանական գերատեսչությունների պատվիրակությունները, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը:

Politics 12:37 15/08/2016 Armenia
In implementation of the decision adopted at CSTO (Collective Security Treaty Organization) 2015 session about Armenia’s presidency in the organization, Yerevan will host the session of CSTO Council of Defense Ministers on August 16, 2016.
As the press department of the RA Ministry of Defense reports, delegations of the Defense ministries of the CSTO member states  - Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Russia, Tajikistan as well as Secretary General of the CSTO Nikolay Bordyuzha and CSTO Chief of Staff, Colonel-General Anatoly Sidorov will arrive in Armenia to participate in the upcoming session.